Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତଙ୍କୁ ସମ୍ମାନୀତ କଲା କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ୍

20/10/2020 at 6:47 PM

କଟକ ୨୦/୧୦ : ରାସ୍ତାରେ ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କୁ ସମ୍ମାନୀତ କରିଛି ପୋଲିସ କମିଶନରେଟ୍ । ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ପଡିଥିବା ଚିପସ ଯୋଗୁଁ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଥିଲା । ଏହା ଦେଖି ସେଠଆରେ ଡ୍ୟୁଟି କରୁଥିବା ଟ୍ରାଫିକ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ପାଖ ଦୋକାନରୁ ଝାଡୁ ଆଣି ରାସ୍ତା ସଫା କରିଥିଲେ । ଯାହାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ।


ଗତ ୧୭ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନ ୪ ଟା ବେଳର ଦୃଶ୍ୟ। ଜଣେ ଟ୍ରାଫିକ କନେଷ୍ଟବଳ ଶିଖରପୁର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଝାଡୁ ଧରି ରାସ୍ତ ସଫା କରୁଥିଲେ ।ଏଥିପାଇଁ କଟକର ସେଇ ଝାଡୁ କରିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତଙ୍କୁ ପୋଲିସ କମିଶନର ପୁରଷ୍କୃତ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ୧୭ ତାରିଖରେ ଲଳିତ ଶିଖରପୁର ଛକରେ ଡ୍ୟୁଟି କରୁଥେଲ। ଆଉ ଏହି ସମୟରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ପଡି ରହିଥିବା ଚିପ୍ସ ଦ୍ବାରା ଲୋକଙ୍କ ଗାଡି ଖସି ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶୀକାର ହେଉଥିଲେ।

ଏହା ଦେଖି ଡ୍ୟୁଟି କରୁଥିବା ଲଳିତ ପାଖ ଦୋକାନରରୁ ଝାଡୁ ଆଣି ନିଜେ ରାସ୍ତା ସଫା କରିଥିଲେ।ତେବେ ଜଣେ ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ସହ ଜନ ସାଧାରଣ କିଭଳି ରାସ୍ତାରେ ଠିକ ରେ ଯିବା ଆସିବା କରିବେ ସେନେଇ ଝାଡୁ ଧରିବାକୁ ବି ପଛାଇ ନଥିଲେ କଟକ ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସର ଏହି ଟ୍ରାଫିକ କନେଷ୍ଟବଳ। ଏହି ଘଟଣା ଟିକୁ ଫାଖରେ ଥିବା ଜଣଏ ବ୍ୟକ୍ତି ମୋବାଇଲରେ ରେକର୍ଡ କରିନେଇଥିଲେ। ଯାହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଲଳିତଙ୍କ ନିକଟକୁ ଛୁଟି ଥିଲା ପ୍ରଶଂସାର ସୁଅ।

ଆଜି ଏହାକୁ ନେଇ ଲଳିତଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରି ସମ୍ମାନିତ କରିଛନ୍ତି ପୁଲିସ କମିଶନର ସଂଧାଶୁ ଷଢଙ୍ଗୀ।ଭୂବନେଶ୍ବର ପୋଲିସ ସେବା ଭବନରେ ଏହି ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।ତେବେ ଏହି ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ନୁହେଁ। ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇ ଜଣ ଦୃଷ୍ଟିହିନ ବୁଢା ବୁଢି ରାସ୍ତା ପାର ହୋଇ ପାରୁ ନଥିବା ବେଳେ ଲଲିତ ତାଙ୍କ ହାତ ଧରି ବାଟ କଢେଇ ନେଇଥିଲେ ଆଉ ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ସେତବେଳେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସଂସା ସାଉଁଟି ଥିଲେ କଟକର ଏହି ଟ୍ରାଫିକ କନେଷ୍ଟବଳ ଲିଳିତ ମୋହନ ରାଉତ।


ଟ୍ରାଫିକ କନେଷ୍ଟବଳ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ସମାଲୋଚନାର ଶୀକାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏ ଛବି କିନ୍ତୁ ପୁରା ପୋଲିସ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଗର୍ବ ଆଣିଛି ।

   Related Posts