Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||
  • ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ ଉଡାଇଲେ ନକ୍ସଲ, ପୋଷ୍ଟରରେ ଦେଲେ ଧମକ
  • ||
  • କୁହୁଡିର ଚାଦରରେ ଜଗତସିଂହପୁର, ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ସମ୍ବଲପୁରରେ ଗାଡ଼ି ଚେକିଂ ବେଳେ ଗଡ଼ବଡ଼: ପୋଲିସ ଓ ଜନତା ମୁହାଁମୁହିଁ

3/03/2020 at 9:41 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୩/୩: ନିୟମକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ତଣ୍ଡ ଗଣୁଛନ୍ତି ଅମାନିଆ ଗାଡି ଚାଳକ । ଆଜି ସମ୍ବଲପୁରରେ ଏକ ଅଟୋକୁ ୩୦ ହଜାର ଏବଂ ଡିଜେ ଗାଡିକୁ ୨୦ ହଜାର ତଣ୍ଡ ଗଣିବାକୁ ପଡିଥିବା ବେଳେ  ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବିଏମସିର ଦୁଇ ଅଳିଆ ଗାଡ଼ି ଉପରେ ଫାଇନ ଲାଗିଛି। ତେବେ ସମ୍ବଲପୁରରେ ପୋଲିସ ସହ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବଲପୁରରେ ଗାଡ଼ିଚେକିଂ ବେଳେ ଗଡ଼ବଡ଼। ମୁହାଁମୁହଁ ହୋଇଛନ୍ତି ପୋଲିସ ଓ ଜନତା। ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଟକିଜ ପାଖରେ ହୋଇଥିଲା ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ୍‌ । ତିନି ଜଣ ଯୁବକ ଗୋଟିଏ ସ୍କୁଟିରେ ଆସୁଥିବାରୁ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିଥିଲା । ହେଲମେଟ କାହିଁକି ପିନ୍ଧିନ ବୋଲି ପଚାରିବାରୁ ଯୁକ୍ତି ତର୍କ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।

ଆଜି ସମ୍ବଲପୁରରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଅଟୋ ବିପଦ ସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ମାଲ ପରିବହନ କରୁଥିବାରୁ ୩୦ ହଜାର ୫ଶହ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍‌ ହୋଇଛି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସମ୍ବଲପୁର ପରବିହନ ବିଭାଗ ଏକ ଡିଜେ ଗାଡିକୁ ମଧ୍ୟ ୨୦ହଜାର ୫୦୦ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଆଦାୟ କରିଛି ।  ଆବଶ୍ୟକୀୟ କାଗଜପତ୍ର ଦେଖାଇ ନପାରିବାରୁ ଫାଇନ ଭରିବାକୁ ପଡିଛି ।  ଏହାପରେ ତିନି ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିବା ପରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଥିଲା। ସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ ହେବାରୁ ପୋଲିସ ସଂପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ  ଅଟକ ରଖିଛି । 

ଏପଟେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବିଏମସି ଗାଡିକୁ ଫାଇନ । ଅଳିଆ ବୋହୁଥିବା ଦୁଇଟି ବିଏମସି ଗାଡିକୁ ୩୨ ହଜାର ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଫାଇନ ଲଗାଯାଇଛି । ପରମିଟ, ପଲ୍ୟୁସନ ଓ ଇନ୍ସୁରାନ୍ସ ନଥାଇ ଏହି ଗାଡି ଚାଲିଥିଲା ।  ଭୁବନେଶ୍ବର ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ଚେକିଂ ଚାଲିଥିଲା । ଚେକିଂ ବେଳେ ଏହି ଗାଡି ୨ଟି ଧରାପଡିଛି ।  ଭୁବନେଶ୍ବର ଆରଟିଓ-୨  ପକ୍ଷରୁ ଏଠାରେ ଚେକିଂ ଚାଲିଥିଲା । ତେବେ ଦୁଇଦିନର ଚେକିଂ ପରେ ଧିରେ ଲୋକେ ସଚେତନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏଣିକି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିବା ଅପେକ୍ଷା ନିୟମ ମାନିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି।

ଟ୍ରାଫିକ ଆଇନ ଲାଗୁ ନେଇ ମହଲତ ସରିବା ପରଠାରୁ ଏବେ ଗଳିକନ୍ଦିରେ ଜୋରଦାର ଚେକିଂ ହେଉଛି। ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କୋଟିଏ ୬ ଲକ୍ଷ ଗତକାଲି ୬୦ ଲକ୍ଷ ଆଦାୟ ହୋଇଛି। ଧିରେ ଧିରେ ଆଦାୟ ପରିମାଣ କମୁଥିବାରୁ ଲୋକେ ସଚେତନ ହେଉଥିବା ସୂଚନା ମିଳୁଛି।

   Related Posts