Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଏହି ଦ୍ବୀପରେ ସେଲଫି ନେଲେ ହୋଇପାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ

6/04/2019 at 5:57 PM

ଫୁକେତ ୬/୪ : ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଫୁକେତ ଭଳି ଚର୍ଚିତ ଦ୍ବୀପରେ ସେଲଫି ନେଲେ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ହୋଇପାରେ | ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେହି ପାଖରୁ ବିମାନ ଯିବା ଆସିବା କରିଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ସେଠାରେ ସେଲଫି ନେବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି | ସେଲଫି ନେବା ଦ୍ୱାରା ବିମାନ ଚାଳକଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଏପଟସେପଟ ହୋଇ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅଧିକାରୀ |


ନିୟମ ରକ୍ଷା ନକରୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇପାରେ | ତେବେ ଯେଉଁ ଅଂଚଳରେ ସେଲଫି ନେବା ବାରଣ କରାଯାଇଛି ସେହି ଅଂଚଳକୁ ଘେରେଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ |


ଫୁକେତ ଦ୍ବୀପରେ ଥିବା ବିମାନବନ୍ଦର ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ | ସେଥିପାଇଁ ପାଖରୁ ଉଡୁଥିବା ବିମାନ ସହ ସେଲଫି ନେବାକୁ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି | ଏହି ଦ୍ବୀପକୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ସ୍ଥାନ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ସେୟାର କରାଯାଇଥିବା ଫଟୋରେ ଆପଣମାନେ ଦେଖିପାରୁଥିବେ ଯେ, ଜେଟ ବିମାନ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ କେତେ ନିକଟରୁ ଯାଉଛି | ଏହି ଫଟୋ ବା ସେଲଫି ଯୋଗୁଁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇଗଲେଣି | ଚେତାବନୀ ଦେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିୟମ ମାନୁ ନାହାନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ନିୟମ ଉଲଂଘନ କଲେ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିପାରେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ |


ତେବେ ଫଟୋ ଉଠାଇବା ଯୋଗୁଁ ବିମାନର ସୁରକ୍ଷା କିଭଳି ବିପଦରେ ପଡିବ ସେନେଇ ଅଧିକାରୀ କିଛି କହିନାହାନ୍ତି | ଡ୍ରନ କିମ୍ବା ଲେଜର କ୍ୟାମେରା ଯୋଗୁଁ ଯେଉଁଭଳି ପାଇଲଟ ବିଭ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥାନ୍ତି, ସେହିଭଳି ଫଟୋ ଉଠାଇବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ପାଇଲଟଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଏପଟ ସେପଟ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରି ଏହିଭଳି ନିୟମ ଜାରି କରିଛନ୍ତି |

ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ମୁକଦ୍ଦମା କରାଯିବ ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ ଦଣ୍ଡ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ |

   Related Posts