Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏଁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ, କରୋନା ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • କଟକ : ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, କେଇ ମିନିଟ୍‌ରେ ଜଳିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବସ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ଜଗାକୁ ଏକା କରି ଚାଲିଗଲା କାଳିଆ, ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ : ମରଶରୀର ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗାଁରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ
  • ||
  • କୋରାପୁର : କୋରାପୁର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ବାହା ବେଦୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲା ପୋଲିସ, IIFL ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ରହିଛି ଲିଙ୍କ୍
  • ||
  • ସୋର : ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପଞ୍ଚୁକର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ବାଙ୍କଚୁଡା ବେଶରେ ବିଭୂଷିତ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ନିର୍ମାଣଧୀନ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଉପରେ ଚଢି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର: ୮ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସିଫ୍ଟ
  • ||

ଟୁର୍‌ ପ୍ୟାକେଜ ଅଫର ଦେଇ ଲୁଟିନେଲେ ୯କୋଟି ଟଙ୍କା , ୮୫ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ ଏବେ ହତାସ

19/02/2020 at 1:58 PM

ଅହମ୍ମଦାବାଦ ୧୯।୦୨: ଟୁର୍‌ ପ୍ୟାକେଜ ଦେବା ବାହାନାରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ । ଆକର୍ଷଣୀୟ ଟୁର୍‌ ପ୍ୟାକେଜ ଦେବା କହି ୮୫ବର୍ଷ ବୟସର ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଠାରୁ ଠକେଇ । ଗୁଜୁରାଟ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସ୍ଥିତ ପଞ୍ଚବଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି ଏହି ଠକେଇ ଘଟଣା । ସାଇବର ଥାନା ପୋଲିସ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପଞ୍ଚବଟି ସ୍ଥିତ ପଟେଲ ସୋସାଇଟିରେ ୮୫ବର୍ଷ ବୟସର ବୃଦ୍ଧ ଦିନେଶ୍ ପଟେଲ୍ ବାସ କରନ୍ତି । ଟୁର୍ ପ୍ୟାକେଜ ଦେବା ବାହାନା କରି ଅନ୍‌ଲାଇନ ଜରିଆରେ ୯କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ପଟେଲ । ତେବେ ଠକେଇ ୧୮ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୭  ଓ ୨୭ ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୯ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଛି । ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୩୩ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ପଟେଲଙ୍କୁ ଗତ ୨୦୧୭ ମସିହା ୧୮ଅକ୍ଟୋବରରେ ଏକ ନାମୀ ଟ୍ରାଭେଲ କମ୍ପାନୀ ନାମରେ ଇମେଲ୍‌ ଆସିଥିଲା । ନାମୀ କମ୍ପାନୀ ନାମରେ ମେଲ୍‌ ଆସିଥିବାରୁ ପଟେଲ୍‌ ଏହାକୁ ସତ ମାନିନେଇଥିଲେ । ମେଲ୍‌ରେ ଟୁର୍‌ ପ୍ୟାକେଜ୍‌ର ଲାଭ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଜରିଆରେ ପଠାଇବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ଲେଖାଥିଲା । ଏବଂ ଟଙ୍କା ପଠାଇବା ପରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ପୁରସ୍କାର ଜିତିବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ଲେଖାରହିଥିଲା । ଏହିପରି ଭାବେ ଲଗାତର ୨ବର୍ଷ ଚାଲିଲା ଏହି ଠକେଇ ।

ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ଲୋକ ଅନ୍ୟ ମେଲ୍‌ ଜରିଆରେ ଦିନେଶ ପଟେଲଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏବଂ ୧୦ହଜାରରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟଙ୍କା ଦେଣନେଣ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ସମୁଦାୟ ୨ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୯କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଶୀକାର ହୋଇଗଲେ ଦିନେଶ । ଶେଷରେ ଇମେଲ୍‌ ପଠାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ଦିନେଶ । କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇପାରିନଥିଲା । ଦିନେଶ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ପୋଲିସ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏବଂ ସାଇବର ଥାନାରେ ସମସ୍ତ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବା ସହ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ସାଇବର ଥାନା ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

   Related Posts