Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଏହି ଦେଶ ଗୁଡ଼ିକ ଦେଉଛନ୍ତି ସବୁଠୁ ଶସ୍ତା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ : ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଦେଶ ସବୁଠୁ ଆଗରେ

25/08/2019 at 2:04 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୮: ନିକଟରେ ଏସିଆରେ ସବୁଠୁ ଶସ୍ତା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବାଦେଶର ତାଲିକା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଭାରତ ସବୁଠୁ ଆଗରେ ରହିଛି। ଭାରତରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଆସିବା ପରେ ଇଣ୍ଟରନେଟର ମୂଲ୍ୟ ଖୁବ୍ ହ୍ରାସ ପାଇଛି।ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଭଳି ଅନ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁବ୍ ଶସ୍ତା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପ୍ଲାନ୍ ଜାରି କରିଛି। ଯାହା ଫଳରେ ଭାରତ ଲଗାତାର ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ମଜବୁତ କରୁଛି।

ସର୍ଭେ ଅନୁସାରେ ଭାରତରେ ପ୍ରତି ୧ଜିବି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପାଇଁ ୦.୨୬ ୟୁଏସଡି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଭାରତର ପଡ଼ୋଶୀ ଦେଶ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ରହିଛି। ଏଠାରେ ପ୍ରତି ୧ଜିବି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପାଇଁ ୦.୭୮ ୟୁଏସଡି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ।

୧.ଭାରତ : ଭାରତରେ ପ୍ରତି ୧ଜିବି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପାଇଁ ୦.୨୬ ୟୁଏସଡି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଯାହା ଅନ୍ୟ ଏସୀୟ ଦେଶ ତୁଳନାରେ ସବୁଠୁ କମ୍। ଏଥିପାଇଁ ଭାରତ ଏହି ତାଲିକାରେ ସବୁଠୁ ପ୍ରଥମରେ ରହିଛି।

୨. ଶ୍ରୀଲଙ୍କା : ଭାରତର ପଡ଼ୋଶୀ ଦେଶ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଭାରତ ଭଳି ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ଶସ୍ତାରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ପ୍ରତି ୧ଜିବି ଇଣଣ୍ଟରନେଟ୍ ପାଇଁ ୦.୭୮ୟୁଏସଡି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଏହି ଦେଶ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

୩.ମଙ୍ଗୋଲିଆ : ଏହି ତାଲିକାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ମଙ୍ଗୋଲିଆ ରହିଛି। ଏହି ଦେଶରେ ପ୍ରତି ୧ଜିବି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପାଇଁ ୦.୮୨ ୟୁଏସଡି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ।

୪. ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ : ବାଙ୍ଗଲାଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଇଣ୍ଟରନେଟର ମୂଲ୍ୟ ବହୁତ କମ୍। ଏହି ଦେଶରେ ପ୍ରତି ୧ଜିବି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପାଇଁ ୦.୯୯ ୟୁଏସଡି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଏହି ଦେଶ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

୫.ମାଲେସିଆ : ମାଲେସିଆରେ ପ୍ରତି ୧ଜିବି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପାଇଁ ୧.୧୮ ୟୁଏସଡି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ମାଲେସିଆ ସବୁଠୁ ଶସ୍ତା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ଦେଶ ତାଲିକାରେ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।  

   Related Posts