Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ ଏକ କୋଟି ପାର, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୪୫୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୬୭୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୁନ ୨୪ରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ନେଇ ହେବ ମାନସମନ୍ଥନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଆସନ୍ତାକାଲି ରିଲିଜ୍ ହେବ ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସିନେମା ‘କାଲା’

6/06/2018 at 10:55 AM

କାଲା ରିଲିଜ୍ ଅଟକିବନି, ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟକୁ ଆସିବ ଏହି ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସିନେମା । ରଜନୀକାନ୍ତ ଷ୍ଟାରର୍ କାଲା ରିଲିଜ୍ ଉପରେ ସ୍ଥଗିତାଦେଶ ଆବେଦନକୁ ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଆବେଦନକାରୀ ନିଜକୁ କାଲାର ପ୍ରକୃତ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଲେଖକ ବୋଲି ଦାବି କରି ପାରିଶ୍ରମିକ ପାଇବାଲାଗି ସିନେମାର ରିଲିଜ୍ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ଜଷ୍ଟିସ ଏ.କେ ଗୋଗୋଇ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ ଅଶୋକ ଭୂଷଣଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଅବକାଶ କାଳୀନ ବେଞ୍ଚ୍ କାଲାର ରିଲିଜ୍‌ ଉପରେ ସ୍ଥଗିତା ଦେଶ ଦେବାକୁ ମନାକରିଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ କୋର୍ଟ ଯଦି ଫଇସଲା କରନ୍ତି, ତେବେ ଆବେଦନକରାରୀ ଭବିଷ୍ୟତରେ ତାଙ୍କ କ୍ଷତିଭରଣାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ସେପଟେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଆସନ୍ତାକାଲି ରିଲିଜ୍ ହେଉଥିଲେ ବି ବିବାଦରୁ ନିସ୍ତାର ପାଇନି ସାଉଥ୍ ସିନେମାର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସିନେମା । କର୍ଣ୍ମାଟକ ଫିଲ୍ମ ଚ୍ୟାମ୍ବର୍ସ ଆସୋସିଏସନ କହିଛି ରାଜ୍ୟରେ କାଲା ସିନେମାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କିମ୍ବା ବିତରଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । କାବେରୀ ନଦୀ ଜଳ ବିବାଦ ମାମଲରେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ମତାମତ ବିରୋଧରେ କର୍ଣ୍ମାଟକ ତାଙ୍କ ସିନେମାକୁ ବିରୋଧ କରିଛି । କାଲା ରିଲିଜ୍‌ ବିରୋଧରେ କର୍ଣ୍ମାଟକରେ ଜୋରଦାର ପ୍ରତିବାଦ ଧମକ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି । ତେବେ କର୍ଣ୍ମାଟକ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପପାଇଁ ମନା କରିଥିଲେ ବି ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା ଲାଗି କାଲା ରିଲିଜ୍ ନକରିବାକୁ ବିତାରକଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି କର୍ଣ୍ମାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏଚଡି କୁମାରସ୍ବାମୀ । ସେପଟେ କାବେରୀ ଜଳ ବିବାଦରେ ସେ କେବଳ ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କହିଥିବା କହି କାଲାକୁ ବିରୋଧ ନକରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ରଜନୀକାନ୍ତ ।

Leave a Reply

   Related Posts