Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ବିନା ଦର୍ଶକରେ ହୋଇପାରେ ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍‌

24/01/2021 at 8:03 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪।୦୧: ବିନା ଦର୍ଶକରେ ହୋଇପାରେ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ । ଚାଲିଛି ଆଲୋଚନା, ଖୁବଶୀଘ୍ର ନିଆଯାଇପାରେ କିଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି । କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ ଆୟୋଜନରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି । ୨୦୨୦ରେ ହେବାକୁ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବେ ହେବ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ଦର୍ଶକରେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଆୟୋଜନ କରାଯିବା ନେଇ ବିଚାରବିମର୍ଶ ଚାଲିଛି ।

IAAF ସଭାପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଟୋକିଓରେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଆୟୋଜନ ହେଇପାରେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆୟୋଜନ ନେଇ କିଛି କହିହେବନାହିଁ । ଯଦି ବି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆୟୋଜନା ହେଉଛି । ତେବେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ବିନା ଉପସ୍ଥିତିରେ  ହୋଇପାରେ ।  ଏଥିପାଇଁ ବିଟଚାରବିମର୍ଶ ଚାଲିଛି । ୨୦୨୦ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା । ପ୍ରାୟ ୧ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବି ସାରା ବିଶ୍ୱରୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ଶେଷ ହୋଇନାହିଁ । ତେଣୁ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ ଆୟୋଜନରେ ନେଇ ଏବେ କିଛି କହିହେବନି । କରୋନା ମହାମାରୀ ଭଳି ସଙ୍ଗୀନ ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ଦୁରେଇ ରଖିବା ଉପରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ।ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କିଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇନାହିଁ ।

ସେହିପରି IAAF ସଭାପତି ଆହୁରୀ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ କରୋନା ମହାମାରୀରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା  କମିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମ ପାଖରେ ଭାକସିନ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି । ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନରେ ବିଶ୍ୱର ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଭାକସିନ୍‌ ଲଗାଯିବାର ଅଛି । ଭାକସିନ୍‌ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନୁହେଁ । ତେଣୁ ଆଉ କିଛି ଦିନରେ ଚିତ୍ର ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ । ଏପିରିକି ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଏବେବି ଆହୁରି ୬ମାସ ସମୟ ଅଛି । ଖେଳାଳିମାନେ ଏବେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts