Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହାଇଦର ମାମଲାରେ ପୋଲିସକୁ ସହାୟତା କରିବି: ୟାକୁବ୍‌
  • ||
  • ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବି ବୋଲି କହିଲେ ହାଇଦର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବ
  • ||
  • ହାଇଦର ଫେରାର ନେଇ ନୂଆ ଖୁଲାସା: ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲରୁ ରେଫର ହୋଇନି, ଆଉଟ୍‌ଡୋର କି ଇନଡୋର୍‌ରେ ନାହିଁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରର ନାଁ
  • ||
  • କରୋନା ସ୍ଥିତି ନସୁଧୁରିବା ଯାଏ ରେମଡେସିଭିର ରପ୍ତାନୀ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ରାସନ୍ ଧରି ଫେରୁଥିଲେ, ଓଲଟି ଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡାଲା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୋଲିସର ଅପରେସନ୍ ହାଇଦର : ଚଢାଉ ଜୋରଦାର, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଲା ପୋଷ୍ଟର
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଲଗାତାର ୬ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ: ସୋମବାର ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ
  • ||
  • SCBରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ହାଇଦର୍‌ ଫେରାର ଘଟଣା, ୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବସକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜୀବନ ହାରିଲେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||

କରୋନା ଭୟରେ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ରୁ ଓହରିଲା ଉତ୍ତର କୋରିଆ

6/04/2021 at 9:49 PM

ଟୋକିଓ, ୦୬/୦୪: ବିଶ୍ୱକୁ କରୋନା ଘେରି ରହିଛି । ଏଥି ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ର ଏବେ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଖେଳ ବିଭାଗ ଏଥିରେ ବିଶେଷ ଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ଗତ ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ ୨୦୨୦ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ୍‌କୁ ମଧ୍ୟ କରୋନାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା ।

ଚଳିତ ବର୍ଷକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଲିମ୍ପିକ୍ସର ଆୟୋଜନ ଜାପାନର ଟୋକିଓ ଠାରେ କରାଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ଏବେବି ବିଶ୍ୱରେ କରୋନାର ପ୍ରଭାବ କମିବାର ନାଁ ଧରୁନାହିଁ । ଏଥି ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଦେଶ ଭାବେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ଏହି କ୍ରୀଡ଼ାରୁ ଓହରି ଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । 

ଆୟୋଜକଙ୍କ ତରଫରୁ ସତର୍କତା ମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଥିବା ନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଇଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଆୟୋଜନ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି । ଏଥିରେ କୌଣସି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ଯୌନ ପଦାର୍ଥ ନିଷେଧ ଏବଂ ୩୦ ହଜାର ଆଥଲେଟ୍ସଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯିବା ନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଇଛି ।

କିନ୍ତୁ ସ୍କାଏ ସ୍ପୋର୍ଟସ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ରେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରୀ କିମ ଇଲ ଗୁକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ବୈଠକରେ ଏହି ଏସିଆ ଦେଶ ଆଗାମୀ ଖେଳରୁ ସେମାନଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।

ଉତ୍ତର କୋରିଆର କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ କହିଛି ଯେ, ଦେଶର ଆଥଲେଟମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଏହାର ଜାତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ୍ କମିଟି ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ତେବେ ଜାପାନର ଅଲିମ୍ପିକ୍ କମିଟି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ତର କୋରିଆର ବୈଠକ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଯାଇ ନାହିଁ ।

   Related Posts