Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ବନ୍ଦ ପଡିଥିବା ଟଏଲେଟ୍‌କୁ ନିଜ କଳାକୃତିରେ ନୂଆ ରୂପ ଦେଇ କଲେ ଆର୍ଟ ଗ୍ୟାଲେରୀ: ଦେଖିବାକୁ ଲାଗୁଛି ଭିଡ

24/12/2020 at 4:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୧୨ : ଲୋକେ ସାଧାରଣତଃ ପୁରୁଣା ଜିନିଷକୁ ଫୋପାଡ଼ି ଦେଇଥାନ୍ତି କିମ୍ବା ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥାନ୍ତି। ପୁରୁଣା ଅଦରକାରୀ ଜିନିଷ ଘରେ ରଖିବାକୁ ଲୋକେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତିନି। କିନ୍ତୁ ଦୁନିଆରେ କିଛି ଏମିତି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ପୁରୁଣା ଜିନିଷରେ ନିଜ କଳାକୃତି ଆଙ୍କି ତାକୁ ନୂଆ ରୂପ ଦେଇଥାନ୍ତି।

ଏମିତି କିଛି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ତାମିଲନାଡୁ ଉଟିରେ। ଏଠାରେ ଏକ ଘର ୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ବନ୍ଦ ପଡିଥିଲା। ସେହି ଘରକୁ କେହି ପ୍ରୟୋଗ କରୁନଥିଲେ। ସେହି ଘରକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆର୍ଟ ଗ୍ୟାଲେରୀରେ ପରିଣତ କରାଯାଇଛି। ଆର୍ଟ ଗ୍ୟାଲେରୀ ହେବାପରେ ସେଠାରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଛି। ଏହାର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

କିଛି କଳାକାର ମିଶି ଏହି କାମ କରିଛନ୍ତି। ଏହାର ଭିଡିଓ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ସୁପ୍ରିୟା ସାହୁ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ବ୍ୟବହୃତ ହେଉନଥିବା ଏକ ଟଏଲେଟକୁ ଆର୍ଟ ଗ୍ୟାଲେରୀ ଭାବେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ କରାଯାଇ ନୂଆ ରୂପ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହାର ନାଁ ‘ଦ ଗ୍ୟାଲେରୀ ୱାନ୍ ଟୁ’ ରଖାଯାଇଛି। ନଗରପାଳିକା ପାଖରେ ଏକ ନୂଆ ଟଏଲେଟ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଘରକୁ ଆର୍ଟ ଗ୍ୟାଲେରୀ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି।’

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଆର୍ଟ ଗ୍ୟାଲେରୀରେ ଏକ ପାଠାଗାର ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରାଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ପାଠାଗାର ନିଃଶୁଳ୍କ କରାଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏଠାରେ ଆରାମରେ ବସି ବହି ପଢିପାରିବେ। ମଣିବନ୍ନମ ନାମକ କଳାକାର ମଧ୍ୟ ଏହି କାମରେ ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ସେ ଗ୍ୟାଲେରୀରେ ନୀଳଗିରି ପାହାଡରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଫଟୋ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଲୋକଙ୍କୁ କଳାକାରଙ୍କ ଏହି ନିଆରା କଳାକୃତି ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସିଛି। ଲୋକେ ଏହି ଆର୍ଟ ଗ୍ୟାଲେରୀତା ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି।

   Related Posts