Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୁନ୍ନୁର ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ : ଗୃହରେ ୧ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା
  • ||

କର ବା ମର ସ୍ଥିତିରେ ବିରାଟଙ୍କୁ ଆଜି ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ ସାବଧାନ, ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣ କାରିବାରେ ମାହିର ଆଫଗାନ୍ ଟିମ୍

3/11/2021 at 4:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୩/୧୧: ଚଳିତ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ରେ ଭାରତର ସ୍ଥିତ ଗମ୍ଭୀର ରହିଛି । ଆଜି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟିମ୍‌ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ ମୁହାଁ ମୁହିଁ ହେବେ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶାନ୍‌ଦାର ରହିଛି । ଟିମ୍‌ ସ୍କଟ୍‌ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ନାମିବିୟାକୁ ହରାଇବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଜୋରଦାର୍‌ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ହାରିଯାଇଥିଲା । ସ୍ଥିତି ଏପରି ଯେ, ଆଫଗାନ୍‌ ଟିମ୍‌ ଯଦି ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତି ଯାଏ ତେବେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ସହଜ ହୋଇଯିବ ।   

ସେମି ଫାଇନାଲ୍ ଆଶା ବଞ୍ଚାଇ ରଖିବାକୁ ହେଲେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଯଦି ଭାରତ ପରାସ୍ତ ହୁଏ, ତେବେ ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳିବା ଆଶା ହୋଇ ରହିଯିବ । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ, ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ ମଧ୍ୟ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ହରାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏହାପରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଓ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ୭ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ମ୍ୟାଚ୍ ଫଳାଫଳକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ହେବ ।

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପର ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭଳି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦଳକୁ ହରାଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଠାରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପରାଜୟ, ଦଳର ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଆଶଙ୍କା ବଢ଼ାଇଦେଇଛି । ତେଣୁ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାଡ଼ିଛି ।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟିମ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌-୨ରେ ଏହି ସମୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିଛି ଏବଂ ଗୋଟିଏ ହାରିଛି । ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ଦୁର୍ବଳ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଘାତକ ହୋଇପାରେ । ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କେତେ ପାରିବାର ବୋଲି ସେ ପ୍ରମାଣ ଦେଇଛି । ମହମ୍ମଦ ନବୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ଦୁଇଥର ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ଏକପାଖିଆ ଢଙ୍ଗରେ ୫୬ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଫର୍ମରେ ଥିବା ଅଫଗାନ୍‌ ଟିମ୍‌ ଭିରି ପଡ଼ିପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

   Related Posts