Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଆଜି ତାରିଖର ଅନନ୍ୟ ରେକର୍ଡ, ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଉଡିଯାଇଥିଲା ପାକିସ୍ତାନର ହୋସ୍, ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତର ସପ୍ତମ ବିଜୟ

16/06/2020 at 4:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୬|୦୬:    ଭାରତ ଗତ ବର୍ଷ ଆଜିର ଦିନରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୮୯ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ବିଶ୍ୱକପରେ ଲଗାତାର ସପ୍ତମ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ଜୁନ ୧୬, ୨୦୧୯ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ମହା ମୁକାବିଲାରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ନିଜର ବିଜୟ ରେକର୍ଡ କାଏମ ରଖିଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ୧୪୦ ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ୭୭ ରନ କରିଥିଲେ । ଉଭୟ ଦେଶ ୧୯୯୨ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପରସ୍ପର ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

ସେହିପରି ଭାରତ ୧୯୯୬ ବିଶ୍ୱକପରେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୩୯ରନରେ ହରାଇଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ୧୯୯୯ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ବିଶ୍ୱକପର ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ପାକ୍‌କୁ ୪୭ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ୨୦୦୩ରେ ସେଞ୍ଚୁରିଆନରେ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ହାଇ ଭୋଲଟେଜ୍ ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତ  ପାକିସ୍ତାନକୁ ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ୯୮ ରନ କରି ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥିଲେ ।

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ୨୦୧୧ରେ ସେମିଫାଇନାଲ୍ ମୁକାବିଲାରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଭେଟିଥିଲା । ଭାରତ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୬୦ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଜବାବରେ ପାକିସ୍ତାନ ୨୩୧ରନରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା । ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ୮୫ ରନ୍ କରିବା ସହ ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ ହୋଇଥିଲେ ।

୨୦୧୫ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ପାକ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଏକତରଫା ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ଦଳ ୪୬ ରନରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲା । ବିରାଟ କୋହଲି ୧୦୭ ରନ୍ କରି ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ ଘୋଷିତ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts