Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ଆଜି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା, ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିବ ଭୟଙ୍କର ଅତି ବାଇଗଣୀ ରଶ୍ମୀ

7/03/2021 at 8:07 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୭/୦୩: ରବିବାର ପ୍ରବଳ ଗରମ ଅନୁଭୂତ ହେବ । ନିର୍ଘାତ ଖରା ଜନଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିପକାଇବ । ଦିନ ୧୨ଟାରୁ ୩ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାତିର ଜ୍ୱାଳା ଅସହ୍ୟ ହେବ । ପାରଦ ୩୯ ଡିଗ୍ରୀ ପାଖାପାଖି କିମ୍ବା  ତା’ଠାରୁ
ଅଧିକ ରହିପାରେ । ରବିବାର ଗରମ ସାଙ୍ଗକୁ ଭୟାନକ ଅତି ବାଇଗଣୀ ରଶ୍ମୀ (ୟୁଭି) ମାତ୍ରା ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିବ। ୟୁଭି ମାତ୍ରା ୧୧ଟାରୁ ୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮-୯ ରହିବ । ୟୁଭି ମାତ୍ରା ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ୯ ଛୁଇଁପାରେ । ଏହି ସମୟରେ ପଦାକୁ ବାହାରିବାବେଳେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ

ଶନିବାର ସକାଳ ୧୦ଟାରୁ ଅସମ୍ଭାଳ ଗରମ । ପଦାକୁ ବାହାରିଲେ ଗୋଡ଼େଇଲା ତାତି । ଗରମ ପବନରେ ଦେହ ହାତ ଯେମିତି ସିଝି ଯାଉଥିଲା । ଦିନ ୩ଟା ଯାଏଁ ଟାଏଁ ଟାଏଁ ଖରା ଛଟପଟ କରିଥିଲା ରାଜଧାନୀରେ । ପାରଦ ପୁଣି ଡେଇଁଯାଇଥିଲା ଉପରକୁ । ଛୁଇଁଥିଲା ୪୦.୪ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍‌ । ଏହାସହ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଦେଶରେ ପୁଣି ସବୁଠୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସହର ପାଲଟିଛି ।

୨୦୧୬ ପରେ ପ୍ରଥମ କରି ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ପାର୍‌ କରିଛି । ଫେବ୍ରୁଆରୀ ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ଅସମ୍ଭାଳ ଗରମ ପରେ କିଛିଦିନ ହେବ ତାତି ସାମାନ୍ୟ କମିଥିଲା । ଆଜି କିନ୍ତୁ ତ୍ରାହି ମିଳିଲାନି ତାତି ମାଡ଼ରୁ ।ଶୁକ୍ରବାର ଭୁବନେଶ୍ୱର ତାପମାତ୍ରା ୩୮.୨ ଡିଗ୍ରୀ ଥିଲା । ଶନିବାର ଆହୁରି ୨.୨ ଡିଗ୍ରୀ ବଢିଛି । ଶନିବାର ଭୁବନେଶ୍ୱର ତାପମାତ୍ରା ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ୬ ଡିଗ୍ରୀ ଅଧିକ ବଢ଼ିଯାଇଛି । ଏଥିରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ, ତାତିର ଜ୍ୱାଳା କିଭଳି ଅସ୍ୱସ୍ତିକର ଥିଲା । ଘର ଭିତରେ ବି ଗରମ ଅସହ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା। ମାର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଏଭଳି ଗରମ ପରେ ଆଗକୁ ସ୍ଥିତି ଆହୁରି ସାଂଘାତିକ ହୋଇପାରେ ।

ତେବେ ତାତି ଏବେ ଖସିବନି । ଆସନ୍ତା ୪/୫ ଦିନ ଏଭଳି ଗରମ ଲାଗି ରହିବ । ରବିବାର ବି ଭୁବନେଶ୍ୱର ତାତି ୩୯ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ରହିପାରେ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛି ।

   Related Posts