Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • କଟକ : ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସି କଟକ ଷ୍ଟେସନରେ ଯବାନ ନିଖୋଜ, ସ୍ବିଚ୍ ଅଫ୍ ଆସୁଛି ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଝାରସୁଗୁଡା କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଘର ପାଚେରୀ
  • ||

ଆଜି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭାର ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ

1/12/2019 at 9:46 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୧।୧୧: ଆଜି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ  ବିଧାନସଭାର ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ । ବାଚସ୍ପତି ଦୌଡରେ ଆଗରେ ରହିଛନ୍ତି ଶାସକ ଶିବସେନା-ଏନସିପି-କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାନା ପଟୋଲେ।  ଏପଟେ ବିଜେପି  ମଧ୍ୟ ବାଚସ୍ପତି  ପଦ ପାଇଁ ଦେଉଛି କଡା ଟକ୍କର। ବିଜେପି  କିଶାନ କାଠୋରେଙ୍କୁ ବାଚସ୍ପତି ପଦ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି। ନାନା ପଟୋଲେ ବିଦର୍ଭର ସାକୋଲି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେପଟେ କାଠୋରେ ଥାନେ ଜିଲ୍ଲାର ମୁର୍ବାଦ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପଟୋଲେ ଓ କାଠୋରେ ଉଭୟ ଏଥର ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ବିଧାୟକଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବାଚସ୍ପତି ପଦ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଛିଡା କରିବାର ବିଜେପିର ଅଧିକାର ରହିଛି। ତେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭା  ବାଚସ୍ପତି  ବିନା ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବିତାରେ ଚୟନ କରାଯିବାର ପରମ୍ପରା ରହି ଆସିଛି। ସେହି ଧାରା ବଜାୟ ରହିବ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ଆଶା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛି। ବାଚସ୍ପତି ଚୟନ ପରେ ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ବିଧାନସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଭଗତ ସିଂ କୋଶିୟାରୀ।

ଗତକାଲି ଆସ୍ଥାଭୋଟରେ  ୨୮୮ ବିଶିଷ୍ଟ ସଦସ୍ୟ ବିଧାନସଭାରେ ୧୬୯ ବିଧାୟକ ଠାକରେ ସପକ୍ଷରେ ଭୋଟ ଦେଇଥିବାବେଳେ ବିଜେପିର ୧୦୫ ବିଧାୟକ କକ୍ଷ ତ୍ୟାଗ କରିଥଇଲେ। ତେଣୁ ମହା ନାଟକରେ ବିଧାନସଭାରେ ଆଜି କେଉଁ ଦୃଶ୍ୟ  ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ତାରି ଉପରେ ରହିଛି ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର।

   Related Posts