Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବିଲେଇ ବିସ୍କୁଟ ପାଇଁ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ : କୋର୍ଟ ଯାହା କଲେ ଜାଣି ଖୁସି ହେବେ

8/04/2020 at 2:50 PM

ଥିରୁଅନନ୍ତପୁରମ ୦୮/୦୪ : କେରଳରୁ ଏକ ଅଜବ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏଠାରେ କୋର୍ଟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ବାହାରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି | ତେବେ କୋର୍ଟ କାହିଁକି ଏମିତି ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ | ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପୋଷା ବିଲେଇ ପାଇଁ ବିସ୍କୁଟ ଆଣିବାକୁ ଯିବେ ବୋଲି କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି | ଘଟଣା ଏପ୍ରିଲ ୬ ତାରିଖର | କରୋନା ଯୋଗୁଁ ସାରା ଦେଶ ୨୧ ଦିନ ପାଇଁ ଲକଡାଉନ ଅଛି | ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ମନା କରାଯାଇଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କୋଚିର ପ୍ରକାଶ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପୋଷା ବିଲେଇ ପାଇଁ ବିସ୍କୁଟ ଆଣି ଯିବାକୁ ପ୍ରଶାସନକୁ ପାସ ଜାରି କରିବାକୁ ଅପିଲ କରିଥିଲେ |

ସେ ପ୍ରଶାସନକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ପୋଷା ବିଲେଇ ପାଇଁ ପର୍ସିୟାନ ବିସ୍କୁଟ କିଣିବାକୁ ଯିବାର ଅଛି | କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରକାଶଙ୍କ କଥା ଶୁଣିନଥିଲା କି ପାସ ଜାରି କରିନଥିଲେ | ଏହାପରେ ପ୍ରକାଶ କେରଳ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଗୁହାରି କରିଥିଲେ | ସେ ଆବେଦନ ପତ୍ରରେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ସେ ସାକାହାରୀ, ତାଙ୍କ ଘରେ କେବଳ ସାକାହାରୀ ଭୋଜନ ହୁଏ ନାହିଁ | ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ପୋଷା ବିଲେଇ ପାଇଁ ପର୍ସିଆନ ବିସ୍କୁଟ ଦରକାର | ଯଦି ତାଙ୍କୁ ପାସ ନ ମିଳେ ତାହେଲେ ସେ ବିଲେଇଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇ ପାରିବେନାହିଁ | କାରଣ ବିଲେଇ ଯେଉଁ ବିସ୍କୁଟ ଖାଣ୍ଟି ତାହା ପାଖ ଦୋକାନରେ ମିଳୁନାହିଁ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଦୁରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ | ମିୟୋ ପର୍ସିଆନ ବିସ୍କୁଟ ୭ କିଲୋର ଗୋଟିଏ ପ୍ୟାକେଟ ଆସେ ଏବଂ ଏହା ଲକଡାଉନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯଥେଷ୍ଟ |

ସେ କୋର୍ଟରେ ଗୁହାରି କରିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମଧ୍ୟ ଲକଡାଉନ ନୋଟିସରେ ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କ ଖାଦ୍ୟକୁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି | ଆବେଦନ ସହ ନିଜର ୩ ବିଲେଇର ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ଆଟାଚ କରିଥିଲେ | ସେ ଭିଡିଓ କନ୍ଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ |

ପ୍ରକାଶଙ୍କ ଆବେଦନରେ ବିଚାରପତି ଜୟଶଙ୍କର ଏବଂ ସାଜି ପି ଚେଲିଙ୍କ ମିଳିତ ବେଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ୩ଟି ବିଲେଇଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଏକ ଆବେଦନ ଆସିଛି | ବିଲେଇଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପାସ ମିଳିନଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ ବିଚାରପତି | ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ଅଧିକାର ମଧ୍ୟ ମଣିଷ ଭଳି | ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ଦରକାର | ତେବେ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ବିଲେଇଙ୍କର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି କୋର୍ଟ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି |

   Related Posts