Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କ୍ଷମତାକୁ ପୁଣି ଫେରିବ ଟିଏମସି, ୨୦୨୧ରେ ୫୨ % ଭୋଟ୍ ସହ ମମତାଙ୍କ ଟିମ୍ ପାଇବ ଅଧିକ ଆସନ : ଦଳ କରିଛି ଏମିତି ହିସାବକିତାବ୍

4/01/2021 at 9:30 PM

କୋଲକାତା, ୦୪/୦୧ :  ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବାଜିମାତ କରିବ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ବା ଟିଏମସି । ପୁଣି ଚାଲିବ ଦିଦିଙ୍କ ଯାଦୁ । ବହୁମତ ପାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ । ଏପରି କିଛି ସୂଚନା ଦେଇଛି ଟିଏମସିର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ସର୍ଭେ । ୨୦୨୧ ବିଧାନସଭାରେ ଟିଏମସି ହିଁ ବିଜୟୀ ହେବ ବୋଲି କହୁଛି ଦଳୀୟ ସର୍ଭେ ।

ସର୍ଭେ ଅନୁସାରେ, ଦଳ ୫୨ ପ୍ରତିଶତ ବୋଟ୍ ପାଇବ । ୧୯୦ରୁ ୨୧୦ ଆସନରେ ଜିତିବ । ଯାହା ଗତଥର ଅନୁସାରେ ୧୬ ଅଧିକ । ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ମ୍ୟାଜିକ୍ ନମ୍ବର ୧୪୮ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦଳ ଢେର୍ ଅଧିକ ସିଟ୍ ହାତେଇବ ।ଏଥିପାଇଁ ତିନୋଟି କାରଣ ରହିଛି । ଦଳର କହିବାନୁସାରେ, ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗବାସୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟର ବିଜେପି ସଭାପତି ଦିଲୀପ ଘୋଷଙ୍କ ଦବଦବା ସେତେଟା ନାହିଁ । ତାଙ୍କର ଛବି ମଧ୍ୟ ମଳୀନ ପଡଛି ।

ଟିଏମସିର ଦଳୀୟ ସୂତ୍ରାନୁସାରେ, ଯେଉଁ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ବେଶୀ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲା ଏବେ ସେଠାରେ ମମତାଙ୍କ ଜାଦୁ ଚାଲୁଛି । ଟିଏମସି ଉତ୍ତର ପ୍ରାନ୍ତରେ ସବୁ ଆସନରେ ବାଜିମାତ୍ କରିଥିଲା । ଆଲିପୁରଦୁଆର ଓ ଦାର୍ଜିଲିଂରେ ବିଜେପି ୫ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଜିତିଥିଲା । ଏବେ ସ୍ଥିତି ବଦଳିଛି ।୨୦୧୯ରେ ମମତା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନଥିବାରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗବାସୀ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଟିଏମସିର ବିଜୟ ସୁନିଶ୍ଚିତ ବୋଲି ଦଳର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts