Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା : ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଲଘୁଚାପରେ ପରିଣତ ହେବ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ମହାନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ହାତୀପଲ : ମୁଣ୍ଡଳି ବ୍ରିଜରେ ଲାଖି ରହିଛି ହାତୀ ଛୁଆ
  • ||

ଓଡିଶାରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ : ୨ ନେତା ଅଛନ୍ତି ଯୋଗଯୋଗରେ

27/01/2019 at 4:40 PM

କୋଲକାତା ୨୭|୧: ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ଓଡିଶାରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ । ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଲଢିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି କରିଛି ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ । ଟିଏମସି ଉଭୟ ଲୋକସଭା ଓ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବାକୁ ଠିକ୍ କରିଛି । ଓଡିଶାର ୨ଜଣ ଜଣାଶୁଣା ନେତା ଟିଏମସି ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଟିଏମସି ସାଂସଦ ଡେରେକ ଓ ବ୍ରାଏନ କହିଛନ୍ତି ।

କେବଳ ଓଡିଶା ନୁହେଁ ଦେଶର ୧୪ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଟିଏମସି ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ପାଇଁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି । ଟିଏମସିର ଓଡିଶା ଶାଖା ଦାୟିତ୍ବ ଛାଡି ଆର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଓଡିଶାରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ବସ୍ତୁତଃ ଆଉ କୌଣସି ସ୍ଥିତି ନଥିଲା ।

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସୁଥିବାବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ବହୁ ନେତା ଏବେ ଦଳବିହୀନ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ଯେକୌଣସି ମତେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଏକ ଦଳୀୟ ଛତା ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା କିଛି ନେତା ଟିଏମସି ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗରେ ରହିବା ସ୍ବଭାବିକ କଥା ।

କୋଲକାତାଠାରେ ଏନଡିଏ ବିରୋଧୀ ମହାରାଲି ଆୟୋଜନ କରିବା ପରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ନିଜ ପକଡକୁ ଅଧିକ ମଜଭୁତ କରିବା ସହ ଜାତୀୟ ରାଜନୀତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଲାଗି ସେ କରିଥିବା ରଣନୀତିର ଏହା ଏକ ଅଂଶ ବିଶେଷ ।

   Related Posts