Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସଚିନ୍ ପାଇଲଟ୍‌ଙ୍କ ଫୁସଫୁସରେ ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ଆସିବ ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ୍-‘ମୁସଲମାନ୍ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ କେବେ ବି ଦେବୁନି ଟିକେଟ୍’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୭୨୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ‘ଟିକା’ ସମୀକ୍ଷା, ଭ୍ୟାକସିନ୍ ବିକାଶରେ ଲାଗିଥିବା ୩ କମ୍ପାନୀ ସହ ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୋଣାର୍କ ମହୋତ୍ସବ: କୋଭିଡ଼ କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ପାଳିତ ହେବ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ରୋକ , କୋଭିଡ କଟକଣା ଯୋଗୁଁ ଉତ୍ସବ ଫିକା
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||

ଜାଣନ୍ତୁ କିଭଳି ନିଜକୁ ଫିଟ୍ ରଖନ୍ତି ସାଂସଦ ନୁସରତ ଜାହାଁ

31/03/2020 at 6:41 PM

କୋଲକାତା ୩୧/୩: ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ସାଂସଦ ଏବଂ ବଙ୍ଗାଳୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନୁସରତ ଜାହାଁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସବୁବେଳେ ଆକ୍ଟିଭ ରହିଥାଆନ୍ତି। ସେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ନିଜ ଫଟୋ ଏଥିରେ ସେୟାର କରିଥାଆନ୍ତି। ନିଜ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟତୀତ ନୁସରତ ନିଜ ଫିଟନେସକୁ ନେଇ ସବୁବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରୁହନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ନୁସରତଙ୍କ ଫିଟନେସ ପଛରେ ଥିବା ରହସ୍ୟ

ନୁସରତଙ୍କୁ ଜିମରୁ ଅଧିକ ଆଉଟଡୋର ଏକ୍ସରସାଇଜ କରିବାକୁ ଭଲ ଲାଗେ। ନିଜ ଟ୍ରେନିଂ କଥା କହିବାକୁ ଯାଇ ନୁସରତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବହୁତ ଅଳସୁଆ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ସେ ଓ୍ବାର୍କଆଉଟ୍ ଅନେକ ଥର ସ୍କିପ୍ କରି ଦିଅନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ମେଟାବଲିଜମ୍ ବହୁତ ଭଲ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଓ୍ବାର୍କଆଉଟ୍ କରିବାକୁ ପଡ଼ି ନଥାଏ।

ନୁସରତଙ୍କୁ ଦୌଡ଼ିବା ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଏହା ସହିତ ସେ କାର୍ଡ଼ିଓ ଏବଂ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ନିୟମିତ ଭାବେ କରନ୍ତି। ପ୍ରତିଦିନ ସେ ଅତିକମରେ ୩୦ମିନିଟ୍ ଯୋଗ ଅଭ୍ୟାସ କରନ୍ତି। ଯୋଗ ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରିରୀକ ଭାବେ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ। କାର୍ଡ଼ିଓ ଶରୀରର ଅତ୍ୟଧିକ ଫ୍ୟାଟକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

ନୁସରତଙ୍କୁ ଡାଏଟିଂ କରିବା ଜମା ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ। ସେ ସୁଷମ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତି ଏବଂ ଜଙ୍କ ଫୁଡ ଖାଆନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଘର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ସାଧାରଣତଃ ସେ ଓଭରଇଟିଂ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ସେ ଦିନରେ ତାଜା ଫଳ ଖାଆନ୍ତି। ସେ ଅଲିଭ ଅୟେଲରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତି।

ସାଧାରଣତଃ ଲୋକେ ଫିଟ୍ ରହିବା ପାଇଁ ଦିନର ଆରମ୍ଭ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ନୁସରତ ଜାହାଁ ଦିନର ଆରମ୍ଭ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ପିଇ କରିଥାଆନ୍ତି। ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଯୁକ୍ତ ହୋଇଥାଏ ଯାହା ମେଟାବଲିଜମକୁ ବୁଷ୍ଟ କରିଥାଏ ଏବଂ ଶରୀରକୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ।

ନୁସରତଙ୍କୁ ଡ୍ୟାନ୍ସ କରିବାକୁ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ। ତାଙ୍କ ଫିଟନେସର ରାଜ ଡ୍ୟାନ୍ସ ମଧ୍ୟ। ଡ୍ୟାନ୍ସ କରିବା ଦ୍ବାରା ଶରୀର ଟୋନଡ ହୋଇଯାଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନୁସରତଙ୍କୁ ଜଗିଂ କରିବାକୁ ବି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ।

   Related Posts