Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ଵାଦ’ ପ୍ରଭାବ: ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଜାଣନ୍ତୁ କିଭଳି ନିଜକୁ ଫିଟ୍ ରଖନ୍ତି ସାଂସଦ ନୁସରତ ଜାହାଁ

31/03/2020 at 6:41 PM

କୋଲକାତା ୩୧/୩: ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ସାଂସଦ ଏବଂ ବଙ୍ଗାଳୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନୁସରତ ଜାହାଁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସବୁବେଳେ ଆକ୍ଟିଭ ରହିଥାଆନ୍ତି। ସେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ନିଜ ଫଟୋ ଏଥିରେ ସେୟାର କରିଥାଆନ୍ତି। ନିଜ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟତୀତ ନୁସରତ ନିଜ ଫିଟନେସକୁ ନେଇ ସବୁବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରୁହନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ନୁସରତଙ୍କ ଫିଟନେସ ପଛରେ ଥିବା ରହସ୍ୟ

ନୁସରତଙ୍କୁ ଜିମରୁ ଅଧିକ ଆଉଟଡୋର ଏକ୍ସରସାଇଜ କରିବାକୁ ଭଲ ଲାଗେ। ନିଜ ଟ୍ରେନିଂ କଥା କହିବାକୁ ଯାଇ ନୁସରତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବହୁତ ଅଳସୁଆ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ସେ ଓ୍ବାର୍କଆଉଟ୍ ଅନେକ ଥର ସ୍କିପ୍ କରି ଦିଅନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ମେଟାବଲିଜମ୍ ବହୁତ ଭଲ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଓ୍ବାର୍କଆଉଟ୍ କରିବାକୁ ପଡ଼ି ନଥାଏ।

ନୁସରତଙ୍କୁ ଦୌଡ଼ିବା ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଏହା ସହିତ ସେ କାର୍ଡ଼ିଓ ଏବଂ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ନିୟମିତ ଭାବେ କରନ୍ତି। ପ୍ରତିଦିନ ସେ ଅତିକମରେ ୩୦ମିନିଟ୍ ଯୋଗ ଅଭ୍ୟାସ କରନ୍ତି। ଯୋଗ ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରିରୀକ ଭାବେ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ। କାର୍ଡ଼ିଓ ଶରୀରର ଅତ୍ୟଧିକ ଫ୍ୟାଟକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

ନୁସରତଙ୍କୁ ଡାଏଟିଂ କରିବା ଜମା ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ। ସେ ସୁଷମ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତି ଏବଂ ଜଙ୍କ ଫୁଡ ଖାଆନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଘର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ସାଧାରଣତଃ ସେ ଓଭରଇଟିଂ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ସେ ଦିନରେ ତାଜା ଫଳ ଖାଆନ୍ତି। ସେ ଅଲିଭ ଅୟେଲରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତି।

ସାଧାରଣତଃ ଲୋକେ ଫିଟ୍ ରହିବା ପାଇଁ ଦିନର ଆରମ୍ଭ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ନୁସରତ ଜାହାଁ ଦିନର ଆରମ୍ଭ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ପିଇ କରିଥାଆନ୍ତି। ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଯୁକ୍ତ ହୋଇଥାଏ ଯାହା ମେଟାବଲିଜମକୁ ବୁଷ୍ଟ କରିଥାଏ ଏବଂ ଶରୀରକୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ।

ନୁସରତଙ୍କୁ ଡ୍ୟାନ୍ସ କରିବାକୁ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ। ତାଙ୍କ ଫିଟନେସର ରାଜ ଡ୍ୟାନ୍ସ ମଧ୍ୟ। ଡ୍ୟାନ୍ସ କରିବା ଦ୍ବାରା ଶରୀର ଟୋନଡ ହୋଇଯାଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନୁସରତଙ୍କୁ ଜଗିଂ କରିବାକୁ ବି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ।

   Related Posts