Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଭଗବାନଙ୍କ ନିବାସ ବି ନିରାଶ କଲେ : ସବୁଠୁ ଧନୀ ତିରୁପତି ବାଲାଜୀ ମନ୍ଦିରର ୧୩୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚାକିରୀ ରିନ୍ୟୁ ହେଲାନାହିଁ

3/05/2020 at 3:05 PM

ତିରୁପତି ୩।୫: ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଜାରି ରହିଥିବା ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି । ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ତିରୁପତି ବାଲାଜୀ ମନ୍ଦିରରେ କାମ କରୁଥିବା ୧୩୦୦ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମଚାରୀ ହରାଇଲେ ଚାକିରୀ । ଏହି କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ଚୁକ୍ତି ଅପ୍ରେଲ ମାସର ୩୦ତାରିଖରେ ଶେଷ ହୋଇଛି । ତେବେ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ମେ’ ୧ରୁ ଚୁକ୍ତିନାମା ରିନ୍ୟୁ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି । ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ କହିଛି ଯେ, ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ କାମ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି । ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ୧୩୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚୁକ୍ତିନାମା ୩୦ ଅପ୍ରେଲଠାରୁ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ।

ତିରୁମାଲା ତିରୁପତି ଦେବସ୍ଥାନମ୍ (ଟିଟିଡି) ଟ୍ରଷ୍ଟ ତରଫରୁ ବିଷ୍ଣୁ ନିବାସମ୍, ଶ୍ରୀନିବାସମ୍ ଏବଂ ମାଧବମ୍ ନାମକ ତିନୋଟି ଗେଷ୍ଟହାଉସ୍ ପରିଚାଳନା କରାଯାଏ । ଚାକିରୀ ରିନ୍ୟୁ ହୋଇନଥିବା ସମସ୍ତ ୧୩୦୦ କର୍ମଚାରୀ ଏହି ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି କାମ କରିଆସୁଥିଲେ ।

ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ତିରୁପତି ବାଲାଜୀ ମନ୍ଦିରର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଓ୍ବାଇ.ଭି. ସୁବା ରେଡ୍ଡୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ସମସ୍ତ ଗେଷ୍ଟହାଉସ୍ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚୁକ୍ତି ରିନ୍ୟୁ କରାଯାଇନାହିଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ନିୟମିତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କୌଣସି କାମ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ସେହିଭଳି ଟିଟିଡି ଟ୍ରଷ୍ଟ ମୁଖପାତ୍ର ଟି. ରବି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ସମସ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଯୋଗୁଁ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ବାହାର କରାଯିବା ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାର ଯୋଗୁଁ ତିରୁପତି ବାଲାଜୀ ମନ୍ଦିର ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ରୁ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ମନ୍ଦିରରେ ଦୈନିକ ରୀତିନୀତି ପୁରୋହିତମାନେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଏହି ମନ୍ଦିରର ବଜେଟ୍ ରହିଛି ୩୩୦୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ।

   Related Posts