Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୨୦୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||

ଇଭିଏମରେ ଭାଗ୍ୟ, ୧୦ରେ ଉଠିବ ପରଦା, କିନ୍ତୁ ଏବେଠୁ ବିଜେପି ପାଗ ଭିଡିବାକୁ ତୟାର, ବିଜେଡି କନଫିଡେଣ୍ଟ୍ ଆଉ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ଦେଇଛି ଆଶା

4/11/2020 at 7:18 PM

ବାଲେଶ୍ୱର, ୦୪/୧୧:  ପାଖାପାଖି ଦେଢ଼ ମାସର କସରତର ଅନ୍ତ ଘଟିଛି । ବାଲେଶ୍ବର ଓ ତିର୍ତୋଲରେ ସରିଛି ଉପନିର୍ବାଚନ । ଇଭିଏମରେ ସିଲ୍‌ ହୋଇସାରିଛି ଜନତା ଜନାର୍ଦ୍ଦନଙ୍କ ରାୟ, ସିଲ୍‌ ହୋଇସାରିଛି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ । ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଫଳାଫଳକୁ । ହେଲେ ଉପନିର୍ବାଚନ ଭୋଟ୍‌ ଫଳାଫଳ ପୂର୍ବରୁ ହାତ ଟେକିସାରିଲାଣି କଂଗ୍ରେସ । ଉଭୟ ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିଜୟ ଆଶା ଛାଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି ଦଳୀୟ ନେତା । ସେପଟେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଉପନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସହଯୋଗ କରିଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଲୋହାନୀ ।

ଫଳାଫଳ ଆସିନି କିନ୍ତୁ ହାରିବା ନେଇ ହାତଟେକି ସାରିଲାଣି କଂଗ୍ରେସ । ବାଲେଶ୍ବର ଓ ତିର୍ତୋଲ ଉପନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପରାଜୟ ସ୍ବୀକାର କରିସାରିଲେଣି ଦଳୀୟ ନେତା । ଉଭୟ ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଭଲ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦିଆଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବଜେଡି ଓ ବିଜେପିର କଳାଟଙ୍କାର ପ୍ରଭାବ କଂଗ୍ରେସ ଭୋଟ୍‌କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି । ଏଥର ନହେଲା ନାହିଁ ୨୦୨୪ରେ କଂଗ୍ରେସ ଜିତିବ ବୋଲି ସେ ଆଶା ବାନ୍ଧିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଉଭୟ ଆସନରେ ଜିତାପଟକୁ ନେଇ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ଉଭୟ ନିଜର ଦାବି ପେଶ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନରେ ସରକାରୀ କଳ  ଓ କଳାଟଙ୍କାର ବ୍ୟବହାରକୁ ବିଜେଡି ଖଣ୍ଡନ କରିଥିବା ବେଳେ ଦୁଇଟିଯାକ ସ୍ଥାନରେ ବିଜେପି ଜିତିବ ବୋଲି ଓଭର କନ୍‌ଫିଡେଣ୍ଟ ଶୋ’ କରିଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତା ।

ବାଲେଶ୍ବରରେ ୭୦.୬୯ ପ୍ରତିଶତ ଓ ତିର୍ତୋଲରେ ୬୯.୬୬ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଲୋହାନୀ । ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ତୁଳନାରେ ଏଥର ମତଦାନ ହାର ସାମାନ୍ୟ କମିଛି । ତେବେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଉପନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସାମିଲ୍‌ ଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ସିଇଓ ।

ବାଲେଶ୍ବର ଓ ତିର୍ତୋଲରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭିତରେ ଇଭିଏମ୍‌ ମେସିନ୍‌ ଗୁଡ଼ିକୁ ରଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଗାମୀ ୧୦ତାରିଖରେ ଭୋଟ ଗଣତି ହେବ ।

   Related Posts