Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

ଇଭିଏମରେ ଭାଗ୍ୟ, ୧୦ରେ ଉଠିବ ପରଦା, କିନ୍ତୁ ଏବେଠୁ ବିଜେପି ପାଗ ଭିଡିବାକୁ ତୟାର, ବିଜେଡି କନଫିଡେଣ୍ଟ୍ ଆଉ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ଦେଇଛି ଆଶା

4/11/2020 at 7:18 PM

ବାଲେଶ୍ୱର, ୦୪/୧୧:  ପାଖାପାଖି ଦେଢ଼ ମାସର କସରତର ଅନ୍ତ ଘଟିଛି । ବାଲେଶ୍ବର ଓ ତିର୍ତୋଲରେ ସରିଛି ଉପନିର୍ବାଚନ । ଇଭିଏମରେ ସିଲ୍‌ ହୋଇସାରିଛି ଜନତା ଜନାର୍ଦ୍ଦନଙ୍କ ରାୟ, ସିଲ୍‌ ହୋଇସାରିଛି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ । ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଫଳାଫଳକୁ । ହେଲେ ଉପନିର୍ବାଚନ ଭୋଟ୍‌ ଫଳାଫଳ ପୂର୍ବରୁ ହାତ ଟେକିସାରିଲାଣି କଂଗ୍ରେସ । ଉଭୟ ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିଜୟ ଆଶା ଛାଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି ଦଳୀୟ ନେତା । ସେପଟେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଉପନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସହଯୋଗ କରିଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଲୋହାନୀ ।

ଫଳାଫଳ ଆସିନି କିନ୍ତୁ ହାରିବା ନେଇ ହାତଟେକି ସାରିଲାଣି କଂଗ୍ରେସ । ବାଲେଶ୍ବର ଓ ତିର୍ତୋଲ ଉପନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପରାଜୟ ସ୍ବୀକାର କରିସାରିଲେଣି ଦଳୀୟ ନେତା । ଉଭୟ ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଭଲ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦିଆଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବଜେଡି ଓ ବିଜେପିର କଳାଟଙ୍କାର ପ୍ରଭାବ କଂଗ୍ରେସ ଭୋଟ୍‌କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି । ଏଥର ନହେଲା ନାହିଁ ୨୦୨୪ରେ କଂଗ୍ରେସ ଜିତିବ ବୋଲି ସେ ଆଶା ବାନ୍ଧିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଉଭୟ ଆସନରେ ଜିତାପଟକୁ ନେଇ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ଉଭୟ ନିଜର ଦାବି ପେଶ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନରେ ସରକାରୀ କଳ  ଓ କଳାଟଙ୍କାର ବ୍ୟବହାରକୁ ବିଜେଡି ଖଣ୍ଡନ କରିଥିବା ବେଳେ ଦୁଇଟିଯାକ ସ୍ଥାନରେ ବିଜେପି ଜିତିବ ବୋଲି ଓଭର କନ୍‌ଫିଡେଣ୍ଟ ଶୋ’ କରିଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତା ।

ବାଲେଶ୍ବରରେ ୭୦.୬୯ ପ୍ରତିଶତ ଓ ତିର୍ତୋଲରେ ୬୯.୬୬ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଲୋହାନୀ । ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ତୁଳନାରେ ଏଥର ମତଦାନ ହାର ସାମାନ୍ୟ କମିଛି । ତେବେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଉପନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସାମିଲ୍‌ ଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ସିଇଓ ।

ବାଲେଶ୍ବର ଓ ତିର୍ତୋଲରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭିତରେ ଇଭିଏମ୍‌ ମେସିନ୍‌ ଗୁଡ଼ିକୁ ରଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଗାମୀ ୧୦ତାରିଖରେ ଭୋଟ ଗଣତି ହେବ ।

   Related Posts