Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର, ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୫ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୭୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ସ୍ୱାମୀ ସାଜିଲା ସୈତାନ୍, କୁରାଢି ଚୋଟରେ ନେଇଗଲା ସ୍ତ୍ରୀର ଜୀବନ
  • ||
  • ୬ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆସିବ ଠକ ପ୍ରଜ୍ଞା, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଜ୍ଞାନପୀଠ ପୁରସ୍କାର : ୨୦୨୧ ପାଇଁ ନୀଳମଣି ଫୁକନ, ୨୦୨୨ ପାଇଁ କୌଙ୍କଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଦାମୋଦେର ମୌଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ
  • ||

ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନାରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ନବ ବିବାହିତା

18/01/2020 at 8:04 PM

ଭିଓ୍ବାନୀ୧୮/୧: ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନାରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ନବ ବିବାହିତା। ନୂଆ କରି ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସବୁ ସ୍ବପ୍ନ ଧୂଳିସାତ ହୋଇଗଲା। ମାତ୍ର ଦେଢ଼ ମାସ ଭିତରେ ନବ ବିବାହିତା ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ଘଟଣା ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ମୃତ ଶରୀରକୁ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଇଯାଇଛି। ମୃତ ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ, ଶାଶୂ ଓ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଭଉଣୀ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ହରିୟାଣର ଭିଓ୍ବାନୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି।

୨୦୧୯ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ୮ ତାରିଖରେ ଅଞ୍ଜୁ ହାଲୁ ମୋହଲ୍ଲା ଅଞ୍ଚଳର ବାସିନ୍ଦା ନିଶୁକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଶ୍ବଶୁର ଘର ଲୋକ ଅଞ୍ଜୁଙ୍କୁ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିବା କଥା ତାଙ୍କ ବାପା ହରଗୋବିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି। ଶ୍ବଶୁର ଘର ଲୋକଙ୍କ ନିର୍ଯାତନା ସହି ନ ପାରି ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଅଞ୍ଜୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା କଥା ହରଗୋବିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି।

ହରଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ବାହା ଘର ପରଠାରୁ ଅର୍ଥାତ ଡିସେମ୍ବର ୯ ତାରିଖଠାରୁ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଅଞ୍ଜୁଙ୍କ ଉପରେ ମାନସିକ ଓ ଶାରୀରିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲେ। ହରଗୋବିନ୍ଦା ଥାନାରେ ଦେଇଥିବା ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌ ଅନୁସାରେ ବାହାଘରର ୧୫ ଦିନ ପରେ ଅଞ୍ଜୁ ବାପଘରକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିବା କଥା ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। କିଛିଦିନ ପରେ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣାରେ ଅଞ୍ଜୁ ପୁଣି ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଘରକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ପୁଣି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଯୌତୁକ ଗଞ୍ଜଣା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲେ। ଶେଷରେ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନାରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ଅଞ୍ଜୁ ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ୍ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

   Related Posts