Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କାଳିଠୁ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ଜୋତାର ଦୁର୍ଗନ୍ଧରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି : ତେବେ ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ ଏହି ଟିପ୍ସ

14/07/2019 at 4:28 PM

ଝାଳ ବାହାରିବା କାରଣରୁ ଜୋତାର ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଏବଂ କାଖର ଦୁର୍ଗନ୍ଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଘରୋଇ ସମସ୍ୟା ରହିଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ।

୧.ବେକିଙ୍ଗ ସୋଡ଼ା : ଜୋତାର ଦୁର୍ଗନ୍ଧରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ବେକିଙ୍ଗ ସୋଡ଼ାକୁ ଜୋତାରେ ଛିଞ୍ଚି ପାରିବେ। ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଏପରି କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସକାଳେ ଜୋତା ସଫା କରନ୍ତୁ। ଏପରି କରିବା ଦ୍ବାରା ଜୋତାରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଦୂର ହୋଇଯିବ। ଏହା ସହିତ ଜୋତା ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ରହିତ ହୋଇଯିବ।

୨. ମଦ : ଦୁର୍ଗନ୍ଧଯୁକ୍ତ ଜୋତାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ମଦର ବ୍ୟବହାର ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ଜୋତା ଭିତରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ବାରା ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ହୋଇନଥାଏ। ତେଣୁ ଜୋତା ଭିତରେ ଅଳ୍ପ ମଦ ଲଗାଇ ସଫା କରି ନିଅନ୍ତୁ।

୩. ଚା’ ବ୍ୟାଗ୍ : ଚା’ ବ୍ୟାଗ୍ ଉପଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଫୁଟୁଥିବା ପାଣିରେ କିଛି ସମୟ ପକାନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ଏହାକୁ ପାଣିରୁ ବାହାର କରି ଥଣ୍ଡା ହେବା ପାଇଁ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏବେ ଏହି ଟି ବ୍ୟାଗକୁ ଜୋତା ଭିତରେ କିଛି ସମୟ ରଖନ୍ତୁ। ଏପରି କରିବା ଦ୍ବାରା ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଦୂର ହୋଇଯିବ।

୪.ପ୍ରତିଦିନ ମୋଜା ବଦଳାନ୍ତୁ : ଜୋତା ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ମୋଜାକୁ ସବୁଦିନ ବଦଳାନ୍ତୁ। ପ୍ରତିଦିନ ଗୋଟିଏ ମୋଜା ପିନ୍ଧିଲେ ଝାଳର ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଆହୁରି ବଢ଼ିଯିବ।

   Related Posts