Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||

ଲେହରୁ ଚୀନ୍‌କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ପଷ୍ଟ ସନ୍ଦେଶ , ବିସ୍ତାରବାଦ ନୁହେଁ ଏବେ ବିକାଶବାଦର ସମୟ

3/07/2020 at 2:48 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩।୭: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଶୁକ୍ରବାର ଅଚାନକ ଲଦ୍ଦାଖ ଗସ୍ତ କରିଥିବା ବେଳେ ଆଗୁଆ ସାମରିକ ଘାଟି ନିମୁରେ ମିଳିତ ସେନା ଜବାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସେନା ଜବାନମାନଙ୍କୁ ଏହା ବିକାଶ ବାଦର ସମୟ ବିସ୍ତାର ବାଦର ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ବିକାଶ ଲାଗି ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଗରେ ବିସ୍ତିର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ରହିଛି। ହେଲେ ବିସ୍ତାରବାଦକୁ ନୁହେଁ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଗତ ଶତାବ୍ଦୀରେ ବିସ୍ତାରବାଦ ନୀତି ମାନବତାକୁ ଗୁରୁତର ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲା। ବିସ୍ତାରବାଦୀ ହିଁ ଆଜି ବିଶ୍ୱ ଶାନ୍ତି ଲାଗି ଆହ୍ୱାନ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଏପରି ଶକ୍ତି ଏବେ ଝୁକିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଓ ଝୁକୁଛନ୍ତି ମଧ୍ୟ। ଏଣୁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଏବେ ବିସ୍ତାରବାଦ ବିରୋଧରେ ଶ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ ହେଉଥିବା ବେଳେ ବିକାଶବାଦରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖୁଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ର ଗଣତନ୍ତ୍ରର ସ୍ୱାଦ ଉପଭୋଗ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ଦ୍ରୁତ ବଦଳୁଥିବା ସମୟରେ ବିକାଶବାଦ ହିଁ ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିଲାଗି ଖୋଲା ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତାର ମାର୍ଗ ପ୍ରଶସ୍ତ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ହେଲେ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ନିଜକୁ ବଜାରରେ ଚଳାଇବାର ଏବେ ସମୟ ନାହିଁ ।  ଆତଙ୍କବାଦ ଜରିଆରେ ଯେଉଁମାନେ ନିଜର ଏକଛତ୍ର ସ୍ଥାପନା ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହାବି ଏବେ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସଫାସଫା ପଡୋଶୀକୁ ସୁଣାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts