Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗ୍ରୋସରୀ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଗାଡିରେ ଥିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୨ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ
  • ||
  • ପଦ୍ମ ସମ୍ମାନ ଘୋଷଣା: ୩ଟି ବର୍ଗରେ ମୋଟ ୧୧୯ ଜଣ ପାଇବେ ସମ୍ମାନ
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଡେ’ରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ ଚଲୋ: ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ କୃଷକ ଦେଲେ ଡାକରା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲେଣି କୁଲଡିହା ହାତୀପଲ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟାପକ ଫସଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ବାଇକ୍ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଧାନ ଡୋଲି ଓଲଟିପଡି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||

ମୟୁରଭଞ୍ଚରେ ମକର ପର୍ବ – ଏନ୍ତୁଡି ଶାଳାରେ ତିଆରି ହେଉଛି ତିଳଉ

13/01/2020 at 9:52 AM

ଉଦଳା (ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ନାୟକ) ୧୩।୦୧ – ଆଉ ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ମୟୂରଭର ଗଣପର୍ବ ମକର । ମକର ବିଶେଷକରି ଆଦିବାସୀ ଅଧୁୟଷିତ ଅଂଚଳରେ ପାଳିତ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଗଣପର୍ବରେ ମୁଖ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ହୋଇଥାଏ ତିଳଉ । ଯାହା ପୁରା ମକର ପର୍ବକୁ ଦେଇଥାଏ ନୂତନ ମହକ । ତବେ ତିଳଉର ଏନ୍ତୁଡି ଶାଳରୁ କିପରି ଆସୁଛି ମକର ମହକ ।

ଜଳୁଛି ଚୁଲି । ଚୁଲି ଉପରେ ବସିଛି ଗୁଡ ଭର୍ତି ଏକ ସାମଗ୍ରୀ । ଯେଉଁଥରେ ଗୁଡକୁ ଗରମ  କରାଯାଉଛି । ଏହା ପରେ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ତିଳଉ ପ୍ରସ୍ତୁତି । ତିଳଉ, ଏହି ନାମକୁ ସହଜରେ କେହି ଜାଣିପାରିବେ ନାହିଁ । କେବଳ ଆଦିବାସୀ ଅଧୁୟଷିତ ମୟୂରଭ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏହାର ମହକ ରହିଛି । ଏହି ତିଳଉ ହିଁ ଦେଇଥାଏ ମକରକୁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ । ତବେ ଏହି ତିଳଉ କଣ, ଏହା କିପରି ତିଆରି ହୁଏ ତାହାର ଏନ୍ତୁଡିଶାଳ ହିଁ ମକର ପର୍ବର ଦେଇଥାଏ ମହକ ।

 ତିଳଉ ଦୁଇ ପ୍ରକାରର ରହିଛି । ଗୋଟିଏ ହେଲା ଧଳା ତିଳଉ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଲାଲ ତିଳଉ । ତବେ ଲାଲ ତିଳଉର ଏପରି ହୁଏ । ପ୍ରଥମେ ଏକ ପାତ୍ରରେ ଗୁଡକୁ ରଖାଯାଇଥାଏ । ତାହାକୁ ଗରମ କରାଯାଇଥାଏ । ଯତବଳେ ଗୁଡ ଗରମ ହୋଇ ଅଠା ସଦୃଶ ହୋଇଯାଏ ତାହାକୁ ଏକ ଫାଙ୍କା ତଥା ସଫା ପକ୍କା ଉପରେ ଢାଳି ଦିଆଯାଏ । ତତପରେ ତାହାକୁ କିଛି ସମୟ ଥଣ୍ଡା ହେବାକୁ ଛଡାଯାଇଥାଏ । ଥଣ୍ଡା ହେବା ପରେ ଉକ୍ତ ଗୁଡକୁ ଏକ ଗୋଲା କରାଯାଇ ତାହାକୁ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ଥତ୍ବା ଏକ ଖୁଂଟରେ ରଖି ଦିଆଯାଏ । ସେଠାରେ ଉକ୍ତ ଅଠା ସଦୃଶ ଗୁଡ ବୋହି ଯାଉଥଲା ବଳେ ତାହାକୁ ବାରମ୍ବାର ଉପର ତଳ କରିବା ପରେ ତାହା ଏକ ମଣ୍ଡରେ ପରିଣତ ହୋଇଥାଏ । ଉକ୍ତ ମଣ୍ଡ ଟାଣ ହେବା ପରେ ତାହାକୁ ଆଣି ଚାଉଳଚୂନା ପଡିଥବା ଏକ ପଟା ଉପରେ ରଖାଯାଇ ଛୋଟ ଛୋଟ ଗୁଳା କଟାଯାଇଥାଏ । ଉକ୍ତ ଗୁଳା ଗୁଡିକରେ କଳାଜିରା ଦିଆଯିବା ପରେ ତାହାକୁ ଏକ ପାତ୍ରରେ ରଖାଯାଏ । ଏକ ଗାତରେ ଚୁଲି ଭଳି ନିଅଁ। ଜଳାଯାଇଥାଏ । ଯାହା ଉପରେ ଉକ୍ତ ଗୁଡର ଗୋଳା ଗୁଡିକୁ  ଥାକ ଥାକ କରି କିଛି ସମୟ ରଖାଯାଇଥାଏ । ଏହା ପରେ ତାହା ନିଅଁ।ର ଗରମରେ ତାତି ତରଳିଯାଇ ପିଠା ସଦୃଶ ହୋଇଥାଏ । ତାହାକୁ ଖୋଲି ଆଣି ପାତ୍ରରୁ ବାହାର କରି ଦିଆଯାଏ । ଏବଂ କିଛି ସମୟ ବାହାରେ ରଖବା ପରେ ତାହାକୁ ବିକ୍ରି ନିମନ୍ତେ ପଠାଯାଇଥାଏ । 

ଏହି ତିଳଉ ଏବେ ବଜାରରେ କିଲୋ ପ୍ରତି ଏକ ଶହ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରୀ ହେଉଥବା  ବଳେ ବେପାରୀମାନେ ଏହାକୁ୮୦ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥାନ୍ତି । ତବେ ଦିନକୁ ଦିନ ତିଳଉ ପ୍ରସ୍ତୁତ ସାମଗ୍ରୀର ଦାମ୍ ବଢୁଥତ୍ବାରୁ ତିଳଉର ଦାମ୍ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଦୁଇ ପ୍ରକାରର ତିଳଉ ମଧ୍ୟରୁ ଲାଲ ତିଳଉ ମକର ପର୍ବରେ ପୂଜାରେ ଲାଗୁଥତ୍ବା ବଳେ ଧଳା ତିଳଉ ଘରେ ଖାଇବା ତଥା ବନ୍ଧୁବର୍ଗଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣ କରାଯାଇଥାଏ । 

ତବେ ମକରର ମହକ କିଛି ଅଲଗା ରହିଥତ୍ବା ବଳେ ତିଳଉ ହିଁ ଏହାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ । ତିଳଉ ବିନା ମକର ପାଳନ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ତିଳଉର ଏନ୍ତୁଡିଶାଳରୁ ହିଁ ଆସିଥାଏ ମକର ପ୍ରସ୍ତୁତିର ମହକ । ଏହି ତିଳଉ ଖାଇବାକୁ ଯେତିକି ସୁଆଦିଆ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ସେତିକି କଷ୍ଟ । 

   Related Posts