Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ପବଜି ପରେ ଭାରତକୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଫେରିବ ଟିକଟକ୍ ? ପଢନ୍ତୁ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କଣ ଦିଆଯାଇଛି ସୂଚନା

14/11/2020 at 7:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୧୧ : ଭାରତକୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଫେରିବ ଟିକଟକ୍ ? ଲୋକପ୍ରିୟ ଗେମିଂ ଆପ୍ ପବଜି ଭାରତକୁ ଫେରିବା ନେଇ ସଙ୍କେତ ଦେବା ପରେ ଏବେ ଟିକଟକ୍ ମଧ୍ୟ ଭାରତକୁ ଫେରିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଗତ ନଭେମ୍ବର ୧୨ ତାରିଖରେ ସାଉଥ କୋରିୟାନ କମ୍ପାନୀ ପବଜି କର୍ପୋରେସନ କହିଛି ଯେ ଭାରତରେ ପବଜି ମୋବାଇଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଲଞ୍ଚ୍ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜାରି ରହିଛି ।

ପବଜି ପରେ ଏବେ ଟିକଟକ୍ ମଧ୍ୟ ଭାରତକୁ ଫେରିପାରେ । ଚୀନ ଆପ ଟିକଟକ୍ କହିବା କଥା ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରି ଏହି ଆପ ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ବ୍ୟାନ ଆଦେଶକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରହିଛି । ଟିକଟକର ଭାରତ ମୁଖ୍ୟ ନିଖିଲ ଗାନ୍ଧୀ ଭାରତରେ କାର୍ଯ୍ୟକରୁଥିବା ଟିକଟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏକ ମେଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଇ-ମେଲ ଯୋଗେ ସେ କହିଛନ୍ତି କମ୍ପାନୀ ଟିକଟକକୁ ପୁନଶ୍ଚ ଆଣିବାକୁ ପୁରା ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରହିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବାଇଟ ଡ୍ୟାନ୍ସ୍ ସ୍ବାମୀତ୍ବରେ ଚାଲିଥିବା ଟିକଟକରେ ଭାରତରୁ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ କର୍ମଚାରୀ କାମ କରୁଛନ୍ତି । କୁହାଯାଉଛି କି ଟିକଟକ ଏବଂ ହେଲୋ ଆପ ପାଇଁ କେବଳ ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ହଜାର କର୍ମଚାରୀ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ବୋନସ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି । ତେବେ ଭାରତରେ ଟିକଟକ ବନ୍ଦ ଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା କମ୍ପାନୀ ତାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବାହାରକରିନାହିଁ । ପୁଣି ଥରେ କମ୍ପାନୀ ଭାରତକୁ ଫେରିବାକୁ ଆଶା ରଖିଛି ।ପବଜି ଇଣ୍ଡିଆ କଥା କହିବାକୁ ଗଲେ ଏଥର ଭାରତକୁ, ଚୀନୀ କମ୍ପାନୀ ବିନା ଅନୁମତି ମିଳିପାରେ କିନ୍ତୁ ଟିକଟକ ପକ୍ଷରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତରେ କେଉଁ କମ୍ପାନୀ ସହିତ ପାର୍ଟନରସିପ୍ କରାଯାଇ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଏଥିପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରସ୍ତାବ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ ।

ଟିକଟକର ଭାରତ ମୁଖ୍ୟ କହିଛନ୍ତି “ଆମେ ଆଇନକୁ ଫଲୋ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତିବଦ୍ଧ ଏବଂ ଡାଟା ସିକ୍ୟୁରିଟି ଏବଂ ପ୍ରାଇଭେସିକୁ ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି । ସରକାରଙ୍କୁ ଆମ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଆମେ ଆମ ୟୁଜର୍ସ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ସେତିକି ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ “। ଟିକଟକ ଆଶା କରୁଛି ଯେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ସକାରାତ୍ମକ ଜବାବ ମିଳିବ । ଡାଟା ଏବଂ ପ୍ରାଇଭେସିକୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଗାଇଡଲାଇନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଳନ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଟିକଟକ ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts