Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ଫୁଣି ଫେରିବ TikTok : ନୂଆ ଲୁକ୍ ସହ ଭାରତକୁ କରିପାରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ, କମ୍ପାନୀ ଫାଇଲ କଲା ନିୟୁ ଟ୍ରେଡମାର୍କ

21/07/2021 at 10:50 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୭ : ଲୋକପ୍ରିୟ ଭିଡିଓ ସେୟାରିଂ ଆପ୍ TikTok ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଭାରତରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରେ । ତେବେ ନୂଆ ନାଁ ନିୟପ ଲୁକ ସହ କରିପାରେ ଲଞ୍ଚ । PUBG ଭଳି ଏହି ଆପକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇ ଲଞ୍ଚ କରାଯିବାର ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି । ଟେକ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଟିକଟକର ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ କମ୍ପାନୀ ବାଇଟ୍ ଡାନ୍ସ ଏହି ସର୍ଟ ଭିଡିଓ ଆପ୍ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଟ୍ରେଡ୍ ମାର୍କ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର୍ ଜେନେରାଲ୍ ଅଫ୍ ପେଟେଣ୍ଟସ୍, ଡିଜାଇନ୍ ଏବଂ ଟ୍ରେଡ୍ ମାର୍କକୁ ଆବେଦନ କରିଛି ।

ଗତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍ ମାସରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଟିକଟକ୍ ସମେତ ୫୬ ଟି ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ । ଏହି ନିଷେଧାଦେଶ ସହିତ ଏହାକୁ ସମସ୍ତ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋରରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଯାହା ପରେ ଏହା ଭାରତୀୟ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ନୁହେଁ । ଚିପଷ୍ଟର ମୁକୁଲ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁଲାଇ ୬ରେ ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ କମ୍ପାନୀ ବାଇଟ୍ ଡାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏହି ନୂତନ ଟ୍ରେଡ୍ ମାର୍କରେ ଟିକଟକର ସ୍ପେଲିଂକୁ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି ।

ଏଥର କମ୍ପାନୀ ଟିକଟକ୍ ନାମରେ ଏହି ଟ୍ରେଡ୍ ମାର୍କ ପ୍ରୟୋଗ ଦେଇଛି । ଟ୍ରେଡ୍ ମାର୍କ ନିୟମ, ୨୦୦୨ରେ ଚତୁର୍ଥ ସୂଚୀର ଶ୍ରେଣୀ ୪୨ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି । ସର୍ଟ ଭିଡିଓ ଆପ୍ TikTok ଭାରତରେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ଏହାକୁ ନିଷେଧ କରାଯାଇଥିଲା, ଦେଶରେ ଏହାର ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ନିୟୁତ ଉପଭୋକ୍ତା ଥିଲେ । ଟିକଟକର ନିଷେଧାଦେଶ ପରେ ଫେସବୁକର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଏବଂ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଏହାର ଲାଇନରେ ନୂଆ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଲଞ୍ଚ କରିଛି ।

ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷୁଦ୍ର ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିବାର ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ରିଲ୍ସ ଏବଂ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ସର୍ଟସ୍ ନାମରେ ଦିଆଯାଉଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ କ୍ଷୁଦ୍ର ଭିଡିଓ ଆପ୍ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ଟିକଟକ୍ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରେ, ତେବେ ଏହା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଏବଂ ୟୁଟ୍ୟୁବରୁ ଏକ କଠିନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇବ ।

   Related Posts