Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ବ୍ୟାନ୍ ସତ୍ତ୍ଵେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ବିଶ୍ବର ସର୍ବାଧିକ ରୋଜଗାର କରିଥିବା ଆପ୍ : ଟିଣ୍ଡର ୨ୟ, ୩ୟରେ ୟୁ-ଟ୍ୟୁବ୍, ଜାଣନ୍ତୁ Top-10‌ରେ ଆଉ କିଏ କିଏ…

10/01/2021 at 8:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦/୦୧ : ଭାରତରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ବ୍ୟାନ ହେବା ସତ୍ତ୍ଵେ ବର୍ଷ ୨୦୨୦ରେ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହା ସାରା ବିଶ୍ବରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି । ବିଶ୍ବରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଆୟ କରିଥିବା ଆପ୍‌ ଭିତରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଛି । ୨୦୨୦ରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ୫୪୦ ମିଲିୟନ ଡଲାର ରୋଜଗାର କରିଛି । ଏହା ପଛକୁ ରହିଛି ଡେଟିଂ ଆପ୍‌ ଟିଣ୍ଡର । ୫୧୩ ମିଲିୟନ ଡଲାର ସହ ଟିଣ୍ଡର ଆପ୍‌ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।

 ଆପ୍ ଆନାଲିଟିକସ୍‌ ଫାର୍ମ ଆପଟୋପିଆର ଏହି ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଟିକ୍‌ଟକ୍ ଏବଂ ଟିଣ୍ଡର ଆପ ପରେ ତୃତୀୟରେ ରହିଛି ଲୋକପ୍ରିୟ ଭିଡିଓ ସାଇଟ୍‌ ୟୁ-ଟ୍ୟୁବ୍‌ । ବର୍ଷ ୨୦୨୦ରେ ୟୁ-ଟ୍ୟୁବ୍‌ ୪୭୮ ମିଲିୟନ ଡଲାର ରୋଜଗାର କରିଛି । ସେହିପରି ଡିସନେ ୩୧୪ ମିଲିୟନ ଡଲାର ସହ ଚତୁର୍ଥ ଏବଂ ୩୦୦ ମିଲିୟନ ଡଲାର ସହ ଟେନସେଣ୍ଟ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଆପ ୨୦୯ ମିଲିୟନ ଡଲାର ସହ ଦଶମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।  

ଏହା ସହ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ୨୦୨୦ରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଡାଉନଲୋଡ୍ ହୋଇଥିବା ଆପ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି । ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଆପକୁ ପ୍ରାୟ ୮୫୦ ମିଲିୟନ ୟୁଜର ଡାଉନଲୋଡ କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ହ୍ବାଟ୍ସଆପକୁ ୬୦୦ ମିଲିୟନ ଏବଂ ଫେସବୁକକୁ ୫୪୦ ମିଲିୟନ ୟୁଜର ଡାଉନଲୋଡ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ଆପଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଫେସବୁକ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମର ଲୋକପ୍ରିୟତା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରାୟ ୫୦୩ ମିଲିୟନ ୟୁଜର ଡାଉନଲୋଡ କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ସବୁଠାରୁ ଦୃତଗତିରେ ବ୍ୟବସାୟୀକ ସଫଳତା ପାଇଥିବା ଆପଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ଅନଲାଇନ୍‌ ଭିଡିଓ କଲିଂ ଆପ ଜୁମ୍‌ । କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ପ୍ରାୟ ୪୭୭ ମିଲିୟନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୟୁଜର ଏହି ଆପକୁ ଡାଉନଲୋଡ କରିଛନ୍ତି । ଟେଲିଗ୍ରାମ୍‌ ଆପର ଲୋକପ୍ରିୟତା ବଢୁଥିବାରୁ ଏହା ଫେସବୁକ କର୍ପୋରେସନ ପାଇଁ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ । କାରଣ ୨୦୨୦ରେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍‌ ପ୍ରାୟ ୫୦୦ ମିଲିୟନ୍‌ ୟୁଜର ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

   Related Posts