Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାନିଲେନି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସିଲ୍ ହେଲା ଦୋକାନ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ଧର୍ମଗଡ ବଣିକ ସଂଘର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିବ ସହର
  • ||

ରାଇଗୁଡ଼ାରେ ଅଢେଇ ଏକର ଏନକ୍ଲେ।ଜରରେ ଏବେ ସୁନ୍ଦରୀ : କଣ କରୁଛି ମଣିଷ ଖିଆ ବାଘୁଣୀ …ପଢନ୍ତୁ ପୂରା ରିପୋର୍ଟ

7/11/2018 at 5:51 PM

ସାତକୋଶିଆ ୭/୧୧ : ରାଇଗୁଡ଼ା ଏନକ୍ଲେ।ଜରରେ ଏବେ ସୁନ୍ଦରୀ । ଭିତରକୁ ଯିବା ପରେ ସତେ ଯେମିତି ତାର ଆଉ ଚିନ୍ତା ନାହିଁ । ପୂରା ଆରାମ କରୁଛି । ନା ତାକୁ ଅନ୍ୟ ବାଘ ବାଘୁଣୀର ଭୟ ଅଛି ନା ଯଶେ।ଦା ହାତୀ କିମ୍ବା ତାଉପରେ ବସି ତାକୁ ନିଶାନା ସାଧୁଥିବା ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜର ଟିମ୍ ର ଭୟ । ତା ପାଖକୁ ବି କେହି ଯିବା ପାଇଁ ମନା ହେ।ଇଛି । କିନ୍ତୁ ସେ କଣ କରୁଛି ଏବେ?? ତାର ଆଚରଣ କିଭଳି ଅଛି??

ସୁନ୍ଦରୀ ଏବେ ସାତକେ।ଶିଆର ଏନକ୍ଲେ।ଜରରେ । ପୂରା ଆରାମ ଆଉ ବିନ୍ଦାସ ଅଛି । ସତେ ଯେପରି ତାର ଚିନ୍ତା କିଛି ନାହିଁ । ଅଢେଇ ଏକର ଲମ୍ବା ଚଉଡ଼ା ତାର ଜାଲି ଘେରା ଏନକ୍ଲେ।ଜର ଭିତରେ ପୂରା ଏମୁଂଡ଼ ସେମୁଂଡ଼ ବୁଲୁଛି । ଥକ୍କା ଲାଗିଲେ ଘାସ ବଣ ଭିତରେ ଗଡ଼େଇ ହେଉଛି । ତା ପାଇଁ ତିଆରି ହେ।ଇଥିବା ପ୍ରାକୃତିକ ଝରଣା ରେ କାଲିଠୁ ଗାଧେ।ଉଛି । ଝରଣା ଛଡ଼ା ପାଣି କୁଂଡ଼ ବି ରହିଛି । ଗୁମ୍ପା ବି ରହିଛି । ଗତକାଲି ତାକୁ ସେଠାକୁ ଆଣିବା ପରେ ସେ ଗୁମ୍ଫାରେ ପଣୁଛି ବାହାରୁଛି । ରାତିରେ ଗୁମ୍ଫା ଭିତରେ ଶେ।ଉଛି । ଖରା, ବର୍ଷା, ଶୀତ ରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ଲାଗି ଏହା ବନାଯାଇଛି । ଅବଶ୍ୟ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ୍ ପରଠୁ ଆଉ ସେ କିଛି ଖାଇନି । କାରଣ ସେ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜର ପୂର୍ବରୁ ଏକ ମଇଁଷି ମାରି ୩୦ କିଲେ। ପାଖାପାଖି ମାଂସ ଖାଇଥିଲା । ଥରେ ବାନ୍ତି କରିଛି । ଆଉ ଏବେବି ତାପେଟରେ ୨୦ କିଲେ। ପାଖାପାଖି ମାଂସ ଅଛି । ତେଣୁ ଖାଲି ପାଣି ପିଉଛି ଓ ଗାଧେ।ଉଛି । ଡ଼ାକ୍ତରଙ୍କ ମତରେ ବାଘ ସପ୍ତାହେ ନଖାଇଲେ ଚଳିବ । କିନ୍ତୁ ତାକୁ ଭେ।କ ଲାଗିଲେ ତାକୁ ଶିକାର କରି ଖାଇବା ଲାଗି ଜନ୍ତୁ ଦିଆଯିବ । ଶିକାର କରି ଖାଇବ ସେ ନିଜେ ।

ଅଢେଇ ଏକର ତାର ବାଡ଼ ତାପାଇଁ ରହିଛି । ଦୁଇ ଜଣ ସିସିଟିଭି ଅପରେଟର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ତାକୁ ଅହରହ ନଜର ରଖୁଛନ୍ତି । ତାର ଗାଧେ।ଇବା, ଆରାମ କରିବା, ପାଣି ପିଇବା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆକ୍ଟିଭିଟିକୁ ସିସିଟିଭିରେ ଜୁମ୍ କରି ଦେଖିବା ସହ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଉଛି । ଏସବୁ ଗିତିବିଧୀକୁ ନେଇ ଡ଼ବ୍ଲୁଆଇଆଇ ଏବଂ ଏନଟିସିଏ ଗବେଷଣା କରୁଛନ୍ତି । ତାର ବାଡ଼ରେ ୪୦ ରୁ ଅଧିକ ଦୁଇ ପ୍ରକାର କ୍ୟାମେରା ଲାଗିଛି । ମୁଭିଙ୍ଗ କ୍ୟାମେରାରେ ଭିଡ଼ିଓ ରେକର୍ଡ଼ିଂ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଷ୍ଟିଲ୍ ରେ ଫେ।ଟେ। ବି ନେଉଛି ବନ ବିଭାଗ । ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏପରିକି ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏନକ୍ଲେ।ଜର ପାଖକୁ ମଧ୍ୟ ଛଡ଼ାଯାଉନାହିଁ । କେବଳ ବନ୍ତଳା ଏବଂ ଅନୁଗୁଳୁରୁ ଥାଇ ସିସିଟିଭି ମାଧ୍ୟମରେ ଗତିବିଧୀ କୁ ଲକ୍ଷ କରାଯାଉଛି । ଡ଼ାକ୍ତର କିନ୍ତୁ ଦିନେ ଛଡ଼ା ଦିନେ ଭିଜିଟ୍ କରିବେ । ସବୁଠୁ ବଡ଼ କଥା ହେଲା ତାର ବାଡ଼ ପାଖାପାଖି ଅନ୍ୟ ବାଘବାଘୁଣୀ ଆସିବେ । ଏପରିକି କାହ୍ନା ଓ ତାର ସଉତୁଣୀ ବାଘୁଣୀ ବି ଆସିବେ । ବ୍ୟବହାର ଦେଖି କିଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବେ।ଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

   Related Posts