Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ନେଇ AIIMS ମୁଖ୍ୟ ଗୁଲେରିଆ ଦେଲେ ଚେତାବନୀ, କହିଲେ ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଭାକସିନକୁ ଦେଇପାରେ ଚକମା
  • ||
  • ଡ୍ୟାମରେ ଭାସୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଗାଧୋଇଲା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଫେରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍: ଆଇସୋଲେସନରେ ସଂକ୍ରମିତ, ଓମିକ୍ରନ୍ ନେଇ ଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ବାତ୍ୟା : ୫ରେ ଓଡିଶା-ଆନ୍ଧ୍ର ଉପକୂଳରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ !
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ଶୀତ ଅଧିବେଶନ, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କୃଷି ବିଲ୍ ରବ୍ଦ ନେଇ ଆସିବ ପ୍ରସ୍ତାବ
  • ||

ନନ୍ଦନକାନନକୁ ଆସିଲେ ନୂଆ ଅତିଥି, ଦୁଇଟି ଛୁଆ ଜନ୍ମ ଦେଲା ବାଘୁଣୀ ସ୍ନେହା

9/01/2020 at 9:53 AM

ବାରଙ୍ଗ ୯।୧:  ନନ୍ଦନକାନନକୁ ଆସିଲେ ନୂଆ ଅତିଥି । ଦୁଇଟି ଛୁଆକୁ ଜନ୍ମ ଦେଲା ବାଘୁଣୀ ସ୍ନେହା । ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ବିରଳ କଳାଲୋମଯୁକ୍ତ ବାଘ ଛୁଆ ଜନ୍ମ ଦେଇ ନୂଆ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଧଳା ବାଘୁଣୀ ସ୍ନେହା ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରିଛି । ଗୋଟିଏ ଧଳା ଓ ନାଲି ରଙ୍ଗର ବାଘଛୁଆ ଜନ୍ମ ଦେଇଛି ସ୍ନେହା । ଏହି ଦୁଇଟି ଛୁଆକୁ ମିଶାଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାଘୁଣୀ ସ୍ନେହା ନନ୍ଦନକାନନରେ ୯ଟି ଛୁଆ ଜନ୍ମ ଦେଇସାରିଛି ।

ସ୍ନେହା ରହୁଥିବା ଖୁଆଡ ନଂ ୩୦ ପଛପଟ କ୍ରଲରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଖଞ୍ଜା ଯାଇ ତାର ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଉଥିଲା । ଗତ ତିନି ମାସ ତଳେ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ମହାବଳ ସହ ତାର ମିଳନ ହୋଇଥିଲା । ବାଘମାନେ ଗର୍ଭ ଧାରଣ କରିବାର ଶହେ ଦିନରୁ ୧୦୩ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଶାବକ ଜନ୍ମ ଦେଇଥାନ୍ତି । ସେହି ଅନୁଯାଇ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୧୦୦ ଦିନ ପୁରିଛି । ବାଘମାନେ ଛୁଆ ଜନ୍ମ ଦେବାର ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ଖାଦ୍ୟ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତି । ବୁଧବାର ସ୍ନେହା କିଛି ଖାଇନଥିଲା ।  

ପୂର୍ବରୁ ମହାବଳ ମନିଷ ସହ ମିଳନ ହୋଇ ଗତ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଏକ ବିରଳ କଳା ବାଘ ଛୁଆ ସମେତ ୪ଟି ଶାବକ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲା । ସେହିପରି ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ପୁଣି ଏକ ବିରଳ କଳାବାଘ ଛୁଆ ସମେତ ୩ଟି ଶାବକ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲା ସ୍ନେହା ।

   Related Posts