Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜିଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||
  • ୨୮୬ ବସ୍ତା ପିଡିଏସ ଚାଉଳ ଜବତ, ଚୋରାରେ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୟ ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୦୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ସପୋରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ଲସ୍କର କମାଣ୍ଡର ସମେତ ୩ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ
  • ||
  • ଆମେରିକା-ମେକ୍ସିକୋ ସୀମାରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡରେ ୧୮ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ, ଏବର୍ଷର ଥିମ୍ ‘ୟୋଗା ଫର ୱେଲନେସ୍’
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ମୋଡ୍‌ରେ ଟିକାକରଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଦୈନିକ ୩ ଲକ୍ଷ ଭାକସିନେସନ୍ ଟାର୍ଗେଟ୍
  • ||

୨୫ରେ ରାହୁଲଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି, ଆରମ୍ଭ ହେଲା କଂଗ୍ରେସର ସଙ୍କଳ୍ପ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମାବେଶ ରଥ

23/01/2019 at 4:22 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୩|୧: ୨୫ ରେ ଓଡିଶା ଆସୁଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଅଧକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ଭୁବନେଶ୍ବର ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ପହଁଚିବା ପରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଏକ ବିରାଟ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମିମାନେ ତମାଣ୍ଡୋ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଛୋଟି ନେବେ । ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ରାହୁଲଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ତମାଣ୍ଡୋମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି  ଏସପିଜି ଓ କମିସନରେଟ ପୋଲିସର ଅଧିକାରୀ ମାନେ ।

ଓଡିଶା ଆସିବେ ରାହୁଲ । ଏଥିପାଇଁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବୁଲିଲାଣି ସଙ୍କଳ୍ପ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମାବେଶ ରଥ । ଏହି ରଥକୁ ବୁଧବାର କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ଏଆଇସିସି ସମ୍ପାଦକ ରୁଦ୍ର ରାଜୁ । ଆଜିଠାରୁ ଏହି ରଥ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ବାଣ୍ଟିବ। ଏହା  ସହିତ ୨୫ ତାରିଖରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କ  ସମାବେଶକୁ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଆସିବାପାଇଁ ଆହ୍ବାନ କରିବ । ଏହି ରଥରେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିର ସାସନ କାଳ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଦୁର୍ନିତି ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ଚାଷୀ ମାରଣ ନିତି ସହିତ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ କିଭଳି ଏହି ଦୁଇ ସରକାର ଭକୁଆ ବନାଉଛନ୍ତି ତାହାର ବିରୋଧରେ ଜନ ସଚେତନ କରିବ ।

ସେପଟୋ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଦେଖି ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ତାକୁ କଡା କଡି କରାଯାଇଛି । ବୁଧବାର ସକାଳୁ ତମାଣ୍ଡୋ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ନିଜ ଅକ୍ତିଆରକୁ ନେଇଛି ଏସପିଜି । ଭିତରେ ଚାଲିଥିବା ଷ୍ଟେଜ ବ୍ୟାରିକେଟ ଓ ରାହୁଲ ଆସି କେଉଁଠାରେ କାରରୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ସେ ସ୍ଥାନ ନିରୁପଣ କରିଛି ଏସପିଜି । ଏଥି ସହିତ କମିସନରେଟ ପୋଲିସର ଆଡିସିନାଲ କମିସନର ଓ ଭୁବନେଶ୍ବର ଡିସିପି ମଧ୍ୟ ରାହୁଲ ଆସିବାକୁ ଥିବା ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ ବାହାର ଗାଡି ପାର୍କିଂ ସ୍ଥାନ ଓ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ନ ରାସ୍ତାକୁ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲଙ୍କ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସଫଳ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ , ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ , ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ , ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ  ସମେତ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମି ଜୋରଦାର ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପୁର୍ବରୁ ରାହୁଳଙ୍କ ଓଡିଶା ଗସ୍ତ ନିସ୍ତିତ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମିମହଲରେ ଉସ୍ଶାହ ଆଣିବ

   Related Posts