Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିନେତା ଆଶିଷ ରାୟଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’ ପ୍ରଭାବରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍, ୨ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୪୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୫୨୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ମଞ୍ଚେଶ୍ବର ରେଲଓ୍ବେ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ବାଘ, ରାତିରେ ବସିବ ଯନ୍ତା

22/02/2019 at 6:36 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୨|୨: ରାଜଧାନୀରେ ପୁଣି ବାଘ ଆତଙ୍କ । ମଞ୍ଚେଶ୍ବର ରେଲଓ୍ବେ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ବାଘ ବୁଲୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଗାଁ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି । ଖବର ପାଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବନ ବିଭାଗ । ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳରେ ବାଘର ପାଦଚିହ୍ନ ମିଳିବା ପରେ ଏନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ତନାଘନା । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପଳାସପଲ୍ଲୀ, ଏୟାରପୋର୍ଟ ଅଂଚଳରୁ ଏକ କଲରାପତରିଆ ବାଘକୁ ଧରିବା ପରେ ଚନ୍ଦକା ଜଙ୍ଗଲରେ ଛାଡ଼ିଥିଲା ବନ ବିଭାଗ । ….

ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ବୁଲୁଛି ବାଘ । ଏଥର ମଞ୍ଚେଶ୍ବର ରେଲଓ୍ବେ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ବୁଲୁଛି କଲରାପତରିଆ । ସ୍ଥାନୀୟ ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଗାଁ ଲୋକେ ବାଘକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଖବର ପାଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବନ ବିଭାଗ । ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ବାଘର ପାଦ ଚିହ୍ନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବା ପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ତନାଘନା । ତେବେ ବାଘ ବୁଲିବାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳରେ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଗଲା ୧୯ ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ପଳାଶପଲ୍ଲୀ ଅଂଚଳରେ ଏକ ସିସିଟିଭିରେ କଲରାପତରିଆ ବାଘ ବୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଥିଲା । ବାଘ ଧରିବାକୁ ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ବନବିଭାଗ । ଦୁଇ ଦିନର କସରତ ପରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ କାର୍ଗୋ ଗେଟ୍‌ ପାଖରେ ବସାଯାଇଥିବା ଯନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଥିଲା କଲରାପତରିଆ ବାଘ । ପରେ ଏହାକୁ ଚନ୍ଦକା ଜଙ୍ଗଲରେ ଛାଡ଼ିଥିଲା ବନ ବିଭାଗ । ତେବେ ଏହାକୁ ଦୁଇ ଦିନ ନପୁରୁଣୁ ପୁଣି ଥରେ ମଞ୍ଚେଶ୍ବର ଅଂଚଳରେ କଲରାପତରିଆ ବାଘ ବୁଲୁଥିବା ଖବର ସାଧାରଣରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।  ଚନ୍ଦକା-ଡମପଡ଼ା ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ କଲରା ପତରିଆ ବାଘ ଥିବା କଥା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ବେଷଣରେ ସେମାନେ ଜନବସତି ଆଡ଼କୁ ପଳାଇଆସୁଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts