Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

ଟିକେଟକୁ ନେଇ ବଲାଙ୍ଗୀର ବିଜେପିରେ ଜଳିଲା ଅସଂତୋଷର ନିଆଁ, ଦୁର୍ନୀତି ଓ ଫିକ୍ସିଂ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

24/03/2019 at 7:28 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୨୪|୩: ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ରାଜନୀତି ସରଗରମ ।ଏ ଟିକଟ ଘୋଷଣା ପରେ ଏବେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ।  ବିଜେପି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଟିକଟ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ବିଜେପିରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଫାଟ ଓ ବିବାଦ। ବହୁ ଅପେକ୍ଷା ପରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଅନନ୍ତ ଦାଶଙ୍କୁ ବିଧାନସଭା ଓ ସଂଗୀତା ସିଂ ଦେଓଙ୍କୁ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି। ହେଲେ ଏହାକୁ ନେଇ ବିଜେପିରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଫାଟ। ପ୍ରତିବାଦରେ କିଏ ଦଳର ବିଭିନ୍ନ ପଦପଦବିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛି ତ ଆଉ କିଏ ଟିକଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଦାବି କରିଛି।

ଆରମ୍ଭରୁ ବିବାଦ। ଟିକଟ ଘୋଷଣାରୁ ହିଁ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଗଲା ଫାଟ। ଆମେ କହୁଛୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳି ରେ ବିଜେପି ର କଥା । ଗତ କାଲି ବିଜେପି ଅନନ୍ତ ଦାଶ ଙ୍କୁ ଟିକଟ ଦେବା ପରେ ଅନ୍ୟତମ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ବାସୁ ପତି ଗତ ଥର ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିଲେ । ଚଳିତ ଥର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଟିକଟ ମିଳିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା। ହେଲେ ତାଙ୍କୁ ଏଥର ଟିକଟ ମିଳିନଥିଲା । ଟିକେଟ ପାଇଛନ୍ତି ଅନନ୍ତ ଦାଶ ।ଫଲରେ ବାସୁ ପତି ଏବେ କ୍ଷୁବ୍ଧ ହୋଇ କରିଛନ୍ତି ବିଷୋଦଗାର ।  ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ବାସୁପତି ଆଣିଛନ୍ତି ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ । ବଲାଙ୍ଗୀର ବିଜେପି ପାର୍ଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ଜମି କିଣାରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନିତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ବାସୁଦେବ ପତି।ଜମି ଦୁର୍ନୀତି କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କିଭଳି  ଟିକଟ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ସହ ତାଙ୍କଠାରୁ ଟିକେଟ  ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ବାସୁ ପତି।

ଏଥିସହ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଦଳର ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ। ବଲାଙ୍ଗୀର ବିଧାନସଭା ଓ ପାଟଣାଗଡ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଫିକ୍ସିଂ କରାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ବାସୁପତି। ବଳାଙ୍ଗୀରରେ ଦୁର୍ବଳ ପ୍ରାର୍ଥି ଦେଲେ କଂଗ୍ରେସର ବିଜୟ ହେବ । ପ୍ରତିବଦଳରେ  ପାଟଣାଗଡରେ କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ ଓ ପାଟଣାଗଡରେ ବିଜେପିର ଜୟ ହେବା । ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଏଭଳି ଏକ ଭିତିରିଆ ବୁଝାମଣା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ବାସୁଦେବ ପତି।

ଖାଲି ସେତିକି ନୂହେଁ ପୂର୍ବରୁ ରେସରେ ଥିବା ପ୍ରଭାଷ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ  ଓ ଗୋପାଲଜି ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟିକଟ ନ ମିଳିବାରୁ ଦେଖାଦେଇଛି ଅସଂନ୍ତୋଷ। ଏନେଇ ଆଜି କର୍ମି ଓ ସମର୍ଥକ କରିଛନ୍ତି ବିକ୍ଷୋଭ। କଚେରୀ ଛକଠାରେ ବିରୋଧ କରିବା ସହ କରିଉନ୍ତି  ଟିକଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଦାବି । ସେପଟେ ବିଜେପିର ବିଭିନ୍ନ ପଦପଦବିରେ ଥିବା କର୍ମି ମଧ୍ୟ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ମିଳିଛି ସୂଚନା।

   Related Posts