Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

‘ଶୋଲେ’ ଫିଲ୍ମର ଏହି ୩ ମିନିଟ୍ ସିନ୍ ସୁଟିଂ ପାଇଁ ଲାଗିଥିଲା ତିନି ବର୍ଷ, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

24/06/2021 at 8:16 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୪/୦୬: ‘ଶୋଲେ’ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ସଫଳ ଫିଲ୍ମମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପରିଗଣିତ । ଏହି ଫିଲ୍ମ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା​​। ଏହାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଡାଏଲଗ୍ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଫିଲ୍ମ ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ କାହାଣୀ ରହିଛି । ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରମେଶ ସିପିଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମର ଏକ ସିନ୍ ସୁଟିଂ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ତିନି ବର୍ଷ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା। ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ନିଜେ ତାଙ୍କର ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଅମିତାଭଙ୍କ ସମେତ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ହେମା ମାଳିନୀ, ଜୟା ବଚ୍ଚନ, ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର, ଅମଜାଦ ଖାନ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିବା ଅନେକ ଷ୍ଟାର ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହାଁନ୍ତି ।

फिल्म शोले में एक सीन है जिसमें जया बच्चन लालटेन जला रही हैं और अमिताभ माउथ आर्गन बजा रहे हैं। वो सीन मुश्किल से 3 मिनट का है। जिसे शूट करने के लिए 3 साल लग गए।

ଅମିତାଭ କହିଛନ୍ତି,ତାଙ୍କ ଏବଂ ଜୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସିନକୁ ସୁଟିଂ ପାଇଁ ୩ ବର୍ଷ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା । ଶୋଲେ ଫିଲ୍ମରେ ଏପରି ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ଏକ ଲାଲଟେନ୍ ଜାଳୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଅମିତାଭ ମାଉଥ ଅର୍ଗାନ୍ ବଜାଉଛନ୍ତି । ସେହି ସିନଟି ମାତ୍ର ୩ ମିନିଟର, ଯାହା ସୁଟିଂ ପାଇଁ ୩ ବର୍ଷ ସମୟ ନେଇଥିଲା ।

ଅମିତାଭ ତାଙ୍କ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ସିନ୍ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି,ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଯେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମର ସେହି ସିନ୍ ମନେ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ଜୟା ଏକ ଲାଲଟେନ ଜାଳୁଥିଲି ଏବଂ ମୁଁ ଆଉଟହାଉସରେ ବସି ମାଉଥ୍ ଅର୍ଗାନ୍ ବଜାଉଥିଲି । ଏହି ସିନର ସୁଟିଂ ପାଇଁ ଏକ ଭିନ୍ନ ଆଲୋକର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା । ଆମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ସମୟରେ ସୁଟ୍ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ଆପଣ ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ନାହିଁ ଯେ ରମେଶ ଜୀ ଏହି ଦୃଶ୍ୟର ସୁଟିଂ ପାଇଁ ୩ ବର୍ଷ ଅତିବାହିତ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ପରଫେକ୍ଟ ସଟ୍ ପାଇପାରିବେ।

अमिताभ ने बताया था- उनके और जया के बीच एक सीन है जिसे शूट करने में 3 साल लग गए थे।

ରମେଶ ସିପି ଶୋଲେକୁ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଫିଲ୍ମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ୩୫ ଏମଏମ୍ ଫର୍ମାଟ୍ ଫିଲ୍ମକୁ ବଡ କରିବା ପାଇଁ ଛୋଟଥିଲା ତେଣୁ ଏହାକୁ ୭୦ ଏମଏମ୍ ଏବଂ ଷ୍ଟେରିଓଫୋନିକ୍ ସାଉଣ୍ଡରେ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବିଦେଶରୁ କ୍ୟାମେରା ଆଣି ସୁଟିଂ କରିବାରୁ ଫିଲ୍ମର ବଜେଟ୍ ବହୁତ ବଢୁଥିଲା ତେଣୁ ଫିଲ୍ମର ଅଧିକାଂଶ ସୁଟିଂ ୩୫ ଏମଏମରେ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଏହାକୁ ୭୦ ଏମଏମରେ ବ୍ଲୋଅପ୍ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଶୋଲେର ମୋଟ ବଜେଟ୍ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା। ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରମେଶ ସିପି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଏହି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୧୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଜେଟ୍ ଆବଶ୍ୟକ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଷ୍ଟାର କାଷ୍ଟରେ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ସେହି ସମୟରେ କାଷ୍ଟିଂ ମାତ୍ର ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କାଷ୍ଟିଂ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଫିଲ୍ମଟି କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏବଂ ମହିସୁର ମଧ୍ୟରେ ଅବସ୍ଥିତ ପାହାଡ ଦ୍ୱାରା ଘେରି ରହିଥିବା ‘ରାମନଗରାମ’ରେ ସୁଟିଂ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଠାରେ ଥିବା ଏକ ଗାଁକୁ ରାମଗଡର ଆକାର ଦିଆଯାଇଥିଲା।

   Related Posts