Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୨୨ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୫୬୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ରାସ୍ତାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍, ୫ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ହ୍ୟାଙ୍ଗଓଭର ସମସ୍ୟାରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି, କରନ୍ତୁ ଏହି ତିନୋଟି ଛୋଟିଆ ଘରୋଇ ଉପଚାର

28/06/2019 at 8:00 PM

ମଦ୍ୟପାନ ଶରୀର ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ବୋଲି ଜାଣି ସୁଦ୍ଧା ଅନେକେ ମଦ୍ୟପାନକୁ ଅଭ୍ୟାସରେ ପରିଣତ କରିସାରିଲେଣି । ଯିଏ ଯେତେବେଳେ ପାଇଲା ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଅନିୟମିତ ଜୀବନଶୈଳୀ, ଏସିଡିଟି, ଅତ୍ୟଧିକ ମଦ୍ୟପାନ କାରଣରୁ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା, ବାନ୍ତି, ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇବା, ପେଟ ଖରାପ ହେବା ଭଳି ସମସ୍ୟା ମଦ୍ୟପାନ ପରଦିନ ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ଅସଲରେ ପରଦିନ ମଧ୍ୟ ନିଶା ଉତୁରି ନଥାଏ । ଏଭଳି ସମସ୍ୟାକୁ ହ୍ୟଙ୍ଗଓଭର ବୋଲି କୁହାଯାଏ ।

କିହିବାକୁ ଗଲେ ହ୍ୟାଙ୍ଗଓଭର ସମସ୍ୟାଯୋଗୁଁ ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ପରଦିନଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବରବାଦ ହୋଇଯାଏ ଓ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶାରୀରିକ ୟନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗିବାକୁ ପଡେ । ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଁଶ ଲୋକ ସୁରା ପାନକରିବା ଯୋଗୁଁ ହ୍ୟାଙ୍ଗଓଭର ଭଳି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ସାମାନ୍ୟ କେତୋଟି ଘରୋଇ ଉପଚାର କଲେ ଏଭଳି ସମସ୍ୟାରୁ ତୁରନ୍ତ ମୁକ୍ତିମିଳିବ ଓ ହ୍ୟାଙ୍ଗଓଭର ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

ହ୍ୟାଙ୍ଗଓଭ ହେଲାବୋଲି ଜାଣିବାମାତ୍ରେ ତୁରନ୍ତ ଲୁଣ ଓ ଚିନିକୁ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ପ୍ରଚୁରମାତ୍ରାରେ ପିଅନ୍ତୁ । କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ଅନୁଭଭ ହେବ । ଆଲକହଲ ପ୍ରଭାବରେ ଦେହରୁ ଜଳୀୟ ଅଂଶ କମିବା ହ୍ୟାଙ୍ଗଓଭରର ଅନ୍ୟତମ କାରଣ ହୋଇଥାଏ । ଲୁଣ ଓ ଚିନି ମିଶା ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ବାରା ଶୀରର ଜଳୀୟ ଅଂଶ ସଂତୁଳିତ ହେବା ସହ ପରିସ୍ରାରେ ଟକ୍ସିକ ସବୁ ବାହାରିଯାଇଥାଏ । ଫଳରେ ସୁସ୍ଥ ଅନୁଭଭ ହୁଏ ।

ହ୍ୟାଙ୍ଗଓଭର ଉତାରିବା ପାଇଁ ସବୁଠୁ ବଡ ଉପଚାର ହେଉଛି ପଇଡ ପାଣି । ପଇଡପାଣିରେ ପ୍ରଚୁରମାତ୍ରାରେ ମିନେରାଲ୍ସ ରହିଛି । ଏହା ପେଟକୁ ସଫା କରିବା ସହ ତୁରନ୍ତ ହ୍ୟାଙ୍ଗଓରରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ । ସେହିଭଳି ବ୍ଲାକ କଫି ହ୍ୟାଙ୍ଗଓଭର ଉତାରିବା ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଅମୋଘ ଅସ୍ତ୍ର । ବ୍ଲାକ କଫି ପିଇବା ଦ୍ବାରା ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାଭଳି ସମସ୍ୟାରୁ ତୁରନ୍ତ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

   Related Posts