Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ମୁମ୍ବାଇରେ ମୃତ୍ୟୁ , ଭଦ୍ରକରେ ହେଲା ଶବ ସତ୍କାର : ଦୂରରେ ଥାଇ ଶେଷ ଦର୍ଶନ କଲେ ଆତ୍ମୀୟ, ତଥାପି କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ତିନି ଜଣ

16/04/2020 at 1:54 PM

ଭଦ୍ରକ ୧୬।୦୪:  ଝିଅ ଜ୍ୱାଇଁ ଙ୍କ ନିକଟ କୁ ବୁଲିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ବିଧି ର ବିଧାନ କିନ୍ତୁ ଥିଲା କିଛି ଅଲଗା । ଫେରିବା ବେଳେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କରୋନା ର ପାଦୁର୍ଭାବ । ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ଗମନାଗମନ ଉପରେ ରୋକ ଲାଗିଲା । ଟ୍ରେନ ଠାରୁ ଉଡାଯାହାଜ ସବୁ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା । ଆଉ ଘରକୁ ଫେରିପାରିଲେ ନାହିଁ। ଫେରିଲା ପାର୍ଥିବ ଶରୀର । ଏଠି ମଧ୍ୟ ସମାନ କଟକଣା । ମୃତ ଦେହ କୁ ଅନ୍ତିମ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ କେହି ସୁଯୋଗ ପାଇଲେନାହିଁ । ମୃତ ଦେହ ସିନା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ରେ ଆସିଲା କିନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ରେ ଆସିଥିବା ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏବେ କ୍ଵରେଣ୍ଟାଇନ ରେ । ଏମିତି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ରେ ।

ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ଥାନା ଭାଗବାନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ର ଅନହରପୁର ଗାଁ ର ଦିବାକର ରାଉତ । ସେ ବାଲେଶ୍ୱର ଭଦ୍ରକ କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ର ଉଚ୍ଚ ପଦବୀ ରେ ଥିଲେ । ଅବସର ପରେ ବିଭିନ୍ନ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ସହ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ସହ ଜଡିତ ଥିଲେ । କିଛି ଦିନ ତଳେ ଝିଅ ଓ ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କ ନିକଟକୁ ମୁମ୍ବାଇ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ କରୋନା ପାଇଁ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କଲେ ସରକାର । ଟ୍ରେନ , ବସ , ଫ୍ଲାଇଟ ସବୁ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା । ସେହି ସମୟ ରେ ସେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଲେ ।

ହୃଦଘାତ ରେ ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଗଲା । ବହୁ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନର ଅନୁମତି ପରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର କୁ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ଅନହରପୁର କୁ ଅଣାଗଲା । ଏଠି ମଧ୍ୟ କରୋନା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ କେତେକ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଲା । ମୃତଦେହ ଆଣିଥିବା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଆସିବା କ୍ଷଣି । ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଓ ଗାଁ ରାସ୍ତାକୁ ସାନିଟାଇଜ କରାଗଲା । ମୃତଦେହ ନିକଟ କୁ ପରିବାର , ସମ୍ପର୍କୀୟ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ଙ୍କୁ ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଗଲା ନାହିଁ ।

ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ କେତେଜଣ ହାତଗଣତି ଲୋକ ଓ ପୋଲିସ ଉପସ୍ଥିତି ରେ ଶବ ଦାହ କରାଗଲା । ତେବେ ସରକାର ଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କରୋନା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ନିୟମ କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ପରିବାର ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମାନେ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମାପନ କରିଛନ୍ତି । ମୃତଦେହ ସହ ଆସିଥିବା ସମ୍ପର୍କୀୟ ଙ୍କୁ କ୍ଵରେଣ୍ଟାଇନ ରେ ରଖାଯାଇଛି । ତେବେ ସେମାନଙ୍କର ରକ୍ତ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏମିତି ସମୟ ରେ ଶେଷ ଦର୍ଶନ କରିପାରି ନାହାନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ କିମ୍ବା ସମ୍ପର୍କୀୟ । କିନ୍ତୁ ସରକାରୀ ନିୟମ କୁ ଯଥାବିଧି ସମ୍ମାନ ଦେଇ ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts