Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ପାଟକୁରା ବିଧାନସଭା ଆସନ ହାତେଇ ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ଆସନ ପୋଛି ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ବିଜେଡି, ସମ୍ମାନ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡି଼ଛି ବିଜେପି

11/06/2019 at 3:32 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା (ମାତୃଦତ୍ତ ମହାନ୍ତି, ପ୍ଲାବନ ସ୍ବାଇଁ) ୧୧|୬: ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ ପାଟକୁରା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବ।ଚନ ତାରିଖ ।୩ ପ୍ରମୁଖ ଦଳ ଏଥିପାଇଁ ଜୋରସୋର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି । ପାଟକୁରା ହାତେଇ ବିଜେଡି ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ଆସନ ପୋଛି ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିବା ବେଳେ, ବିଜେପି ସମ୍ମାନ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟାଭିଡି଼ଛି । ସବୁ ପାର୍ଟିର  ହେଭିୱେଟମାନେ ଏବେ ପାଟକୁରାରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି ।

ଫୋକସରେ ପାଟକୁରା । ଯେ କୌଣସି ସମୟରେ ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ । ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷାର ଦିନ ପାଖେଇ ଆସୁଥିବାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯେତିକି ଉତ୍କଣ୍ଠା ସେତିକି ବ୍ୟସ୍ତତା । ବିଜେଡିରୁ ସାବିତ୍ରୀ ଅଗ୍ରୱାଲ ମଇଦାନରେ ଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର । ଆଉ କଂଗ୍ରେସ କ୍ୟାଣ୍ଡିଡେଟ୍ ଭାବେ ଯୁଦ୍ଧକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ଜୟନ୍ତ ମହାପାତ୍ର । ବିଜେଡି ହେଭିୱେଟ୍ ଅରୁଣ ସାହୁ, ଅତନୁ ସବ୍ୟସାଚୀ ନାୟକ, ସୁବାସ ସିଂହ, ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ, ସଂଜୟ ଦାସବର୍ମ।,  ପ୍ରଫୁଲ ମଲ୍ଲିକ ଏବେ ଡେରା ପକେଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ।

ସେହିପରି ବିଜେପିର ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବୈଠକରେ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ମନମୋହନ ସାମଲ, ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ର, ରମାରଂଜନ ବଳିଆର ସିଂହ,ଶାରଦା ଶତପଥୀ, ଗୌତମ ରାୟ, ବିଭୁ ପ୍ରସାଦ ତରାଇ, ପ୍ରଭାତି ପରିଡା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥତି ରହି ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ।  ଉଭୟ ଦଳର ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିଜୟ ନେଇ ଆଶାବଦୀ ।

ସେପଟେ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ଲଢ଼େଇ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ବାଜିମାରିନେବ ବୋଲି ଆଶା ବାନ୍ଧିଛି ।   ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ସୋମବାର ଦିନ ରାଜଧାନୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି  ୨୦୧୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବ।ଚନରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବେଦ ପ୍ରକାଶ ଅଗ୍ରୱାଲ ୮୯ ହଜାର ୮୫୩ ଖଣ୍ଡ ପାଇଥିଲେ ।  ସେ ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଜୟନ୍ତ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ୪୭  ହଜାର ୭୧୫ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାଜିତ କରିଥିଲେ । କଂଗ୍ରେସ୍ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜୟନ୍ତ  ମହାନ୍ତି ୪୨ ହଜାର ୧୩୮ ଓ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାନସ ମହାନ୍ତି ୨୧ ହଜାର ୫୬୨ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ପାଇଥିଲେ । ଗତ ପାଟକୁରା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବ।ଚନରେ ବିଜେଡିର ଭୋଟ ପରିମାଣ ଶତକଡା ୫୬. ୪୨ ପ୍ରତିଶତ ରହିଥିବା ବଳେ କଂଗ୍ରେସ୍ କୁ ୨୬.୪୬ ପ୍ରତିଶତ ଓ ବିଜେପିକୁ ୧୩.୫୬  ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ମିଳିଥିଲା ।  

ନିର୍ବାଚନ ଫଳ ଆସିବା ପରେ ହିଁ ଜଣାପଡ଼ିବ ପାଟକୁରା କାହା ଖାତାକୁ ଯାଉଛି ।

   Related Posts