Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍, ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ ମନା
  • ||
  • ସରିଲା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକ, ୯ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : BMCର ପେଡ୍ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ନନ୍ ଏସି ୧୦୯୯ ଓ ଏସି ରୁମ୍ ୧୪୯୯ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ହିଂସା ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ବିଡିଓଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବିରୋଧ, ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇ ନିର୍ବାଚିତ ଜନ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଧାରଣା ୪ର୍ଥ ଦିନରେ
  • ||

ସାପ କାମୁଡାରେ ମା’ର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବେସାହାର ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ୩ ପିଲା, ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ପାଇଁ ଉଭୟ ଡାକ୍ତର ଓ ପୋଲିସ ବାବୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ

28/06/2019 at 4:31 PM

ବୌଦ୍ଧ ୨୮|୬: କେନ୍ଦୁପତ୍ର ଫଡିରେ କାମ କରୁଥିବା ମା’ର ସାପ କାମୁଡାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହେବାପରେ ବେସାହାରା ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ୩ ଶିଶୁ । ଦିନ ମଜୁରିଆ ବାପା ପାଇଁ ୩ ଶିଶୁଙ୍କ ଲାଳନପାଳନ କାଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସରକାରୀ ସାହାଯ୍ୟ ହିଁ ଏକମାତ୍ର ଭରସା । ହେଲେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ପାଇଁ ଉଭୟ ଡାକ୍ତର ଓ ପୋଲିସ ବାବୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା କଂଟାମାଳ ବ୍ଲକ୍ କଲରାକୋଠା କେନ୍ଦୁପତ୍ର ଫଡିଘରେ ଗତ ୧୮ ତାରିଖରେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ମହିବିଲା ଗାଁର ପାର୍ବତୀ ଭୋଇଙ୍କର ସାପ କାମୁଡାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କ ମୃତୁୟ ପରେ ଏବେ ବେସାହାରା ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ୩ ଶିଶୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ, ସୀତାକାନ୍ତ ଓ ୬ ମାସର ଶିଶୁ ହେମଲତା । ବାପା ଜଗଦୁ ଦିନ ମଜୁରିଆ ହୋଇଥିବାରୁ ୩ ଶିଶୁଙ୍କ ଲାଳନପାଳନ ଠିକ୍ ରେ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ଦଇବ ଏମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରୁ ମା’ର ପଣତକୁ ଛଡାଇନେଇଛି । ୬ ମାସର ଶିଶୁ ମା’ର କ୍ଷୀର ପାଇଁ କାନ୍ଦବୋବାଳି କରୁଛି । ମା ଛେଉଣ୍ଡ ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷିତ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ସରକାର କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଦାବି ହୋଇଛି ।                

ସ୍ତ୍ରୀର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଦୂର୍ବିସହ ହୋଇପଡିଛି ଜଗଦୁଙ୍କ ପରିବାରର ଅବସ୍ଥା । ଭଙ୍ଗା ଦଦରା କୁଡିଆରେ ୩ ଶିଶୁଙ୍କୁ ନେଇ ଜୀବନ କାଟୁଛନ୍ତି । ସେପଟେ ବିଷକ୍ରିୟାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାରୁ ସୋନପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଥିଲା ।  ହେଲେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଏଯାଏଁ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ମିଳିପାରି ନାହିଁ । ଫଳରେ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ପରିବାର ସରକାରଙ୍କ ଅନୁକମ୍ପା ରାଶି ପାଇବାରୁ ବଂଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ରିପୋର୍ଟ ମାଳିବା ପରେ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ବିଭାଗ ତରଫରୁ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ଓ ଅନୁଂପା ରାଶି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ।

ସେପଟେ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ସୋନପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ଓ ପୋଲିସ ଥାନାକୁ ଦୌଡିବାକୁ ପଡୁଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ବାବୁ ଓ ଡାକ୍ତର ଜଗଦୁଙ୍କ ଠାରୁ ଲାଂଚ ମାଗୁଥିବା ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମେ ରିପୋର୍ଟ ପାଇଁ ୧୨ ଶହ ଟଙ୍କା ମାଗିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଆାହୁରି ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଡାକ୍ତରବାବୁ ମାଗୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ନଗୋସିଏଟ କରୁଥିବା ସୋନପୁର ଥାନାର ପୋଲିସ ବାବୁ ।

ପାର୍ବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଅନୁକଂପା ରାଶି ସହାୟତାରେ ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଗଢିବାର ସ୍ବପ୍ନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଭାଗ ପକାଉଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର ଓ ପୋଲିସ । ତେବେ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ହୋଇ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ପରିବାରରୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୋଇଛି । 

   Related Posts