Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକସଭା : ଦୁଇ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କୁ ନେଇ ଭୋଟର ପଡିପାରନ୍ତି ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବରେ, ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭୂମିପୁତ୍ର ଅଡୁଆ

28/03/2019 at 3:09 PM

ବ୍ରହ୍ମପୁର ୨୮|୩ : ପାଖେଇ ଆସୁଛି ନିର୍ବାଚନ । ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରେ କାହାର ହେବ ଜିତାପଟ ସେ ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି । କିଏ ହାତେଇବ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକସଭା ଆସନ ତାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା । ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରେ ବିଜେଡି ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ସାହୁଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ରଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ସେହିପରି ଭି.ଚନ୍ଦ୍ର ଶେଖର ନାଇଡୁଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ଏହି ଆସନରେ ଲଢେଇ ଜୋରଦାର ହେବ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।  ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ କିଏ ହାତେଇବ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଆସନ ସେ ନେଇ ଚାଲିଛି ଛକାପଞ୍ଝା ।

ସରିଛି ନାମାଙ୍କନ । ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ବଳ କଷାକଷି । ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଲଢେଇ ଜୋରଦାର ହେବ । ଗତ ଥର ଦୁଇ ଥରର ସାଂସଦ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଟିକେଟ କାଟି ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ସାହୁଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଇଛନ୍ତି ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ।  ବ୍ରହ୍ମପୁର ରାଜନୀତିରେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ସାହୁଙ୍କ ଦବଦବା ରହିଛି । ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ସାହୁଙ୍କୁ ବିଜେଡି କର୍ମୀ ଓ ଭୋଟର କେତେ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ସମୟ କହିବ ।

ଏଥର କଂଗ୍ରେସ ଭରସା କରିଛି ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭି.ଭି ଗିରିଙ୍କ ନାତି  ଭି.ଚନ୍ଦ୍ର ଶେଖର ନାଇଡୁଙ୍କୁ ଉପରେ । ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକସଭା କ୍ଷେତ୍ରରୁ କଂଗ୍ରେସ ଦେଇଛି ନୂଆ ମୁହଁ । ଭି.ଚନ୍ଦ୍ର ଶେଖର ନାଇଡୁଙ୍କ ଘର ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ସେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ରୁହନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ସାହୁ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଟିକେଟ୍‌ରୁ ଜିତି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ତେବେ ୨୦୦୯ ଏବଂ ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନରେ ସାଂସଦ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଠାରୁ ସେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଚଳିତ ଥର ନିଜ ବିଜୟ ନେଇ ବେଶ୍ ଆଶାବାଦୀ ଅଛନ୍ତି ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ।

ଏଥର ଦୁଇ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲଢେଇ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଭୋଟରଙ୍କ ପାଇଁ  ଏକ କନଫ୍ୟୁଜନ ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ଯେହେତୁ ଉଭୟଙ୍କ ନାଁ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ତେଣୁ କିଛି ଭୋଟ୍ ଏପଟସେପଟ ହେବାର ମଧ୍ୟ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ।

ବିଜେପିରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ର । ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ରଙ୍କ ଘର କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ । ତେବେ ସେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହ ଜଡିତ ନୁହଁନ୍ତି । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରବାସୀ କେତେ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ଦେଖିବା ବାକି ରହିଲା ।

ତେବେ ବ୍ରହ୍ମପୁରବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭୃଗୁ ଏବଂ ଭି.ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ମୁହଁ ନୂଆ । ତଥାପି ଦଳୀୟ ସଂଗଠନ, ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଜନହିତକର ଯୋଜନା ଯୋଗୁଁ ବିଜେପି ଏଠାରୁ ଜିତିବ ବୋଲି ଦମ୍ଭୋକ୍ତି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଭୃଗୁ । ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିରେ ତେଲୁଗୁ ଭୋଟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ରହିଛି । ତେଲୁଗୁ ସଂପ୍ରଦାୟର ଭୋଟ୍ କଂଗ୍ରେସଦଳ ସପକ୍ଷରେ ଯିବ ଏବଂ  କଂଗ୍ରେସ ଜିତିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି  ଭି.ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ନାଇଡୁ ।

   Related Posts