Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ୫ଦିନ ପରେ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

24/05/2021 at 9:00 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୨୪।୫: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ । ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି କଳାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସ । କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିମେଳଭଟା ଗାଁରେ ଗତ ୧୮ତାରିଖରେ ନୃଶଂସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା । ସେମେଳଭଟା ଗାଁର ନୀଳମଣି ଦଣ୍ଡସେନା ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକକୁ ରାତିରେ ନିଜ ଘର ଦୁଆର ମୁହଁରେ ଶୋଇଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ  ନିର୍ମମ ଭାବେ ତଣ୍ଟିକାଟି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଜାଲ ବିଛାଇଥିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ପୋଲିସ । ଲାଞ୍ଜିଗଡ ଥାନାଧିକାରୀ ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ପାତ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଏକ ଟିମ୍ ଗଠନ କରି ବିଭିନ୍ନ ଗାଁକୁ ଯାଇ ଛାନଭିନ କରୁଥିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ପୋଲିସ । ଦୀର୍ଘ ୫ଦିନର ତଦନ୍ତ ପରେ ଲାଞ୍ଜିଗଡ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା ମିଳିଛି । ଆଜି ୩ ଜଣ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି । ନୀଳମଣି ଦଣ୍ଡସେନାଙ୍କ ହତ୍ୟା ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ହୋଇଛି ବୋଲି ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସିମିଳିଭଟା ଗାଁର ବିଶ୍ବ ଲୋହରାକୁ ଦେହ ଖରାପ ହୋଇଥିଲା । ଅନେକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ମଧ୍ୟ ଦେହ ଭଲ ହୋଇନଥିବାରୁ ସେ ନିଳମଣି ଦଣ୍ଡସେନାକୁ ମୋ ଦେହରେ ଗୁଣି କରେଇଛି ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲା । ସେ ଦିନଠୁ ନୀଳମଣି ଦଣ୍ଡସେନା ଉପରେ ବିଶ୍ବ ଲୋହରା ରାଗ ରଖିଥିଲା ମୌକା ଦେଖି ନୀଳମଣିକୁ ରାସ୍ତାରୁ ହଟାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା । ଏହି ସୁଯୋଗରେ ସେ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା କଲ୍ୟାଣସିଂପୁର ସ୍ଥିତ ପରଡିଗୁଡା ଗାଁର କାଡ୍ରାକା ଆପାରାଓ ଓ ଚିନ୍ତାମଣୀ କୁଲଶିକା ସହିତ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇ ସିମିଳିଭଟା ଗାଁକୁ ଡାକିଥିଲା । ଗାଁକୁ ଆସିଲା ପରେ ବିଶ୍ବ ଲୋହରା ସେମାନଙ୍କୁ ମଦ ପିଆଇ ନୀଳମଣିକୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲା । ଗତ ୧୮ତାରିଖ ରାତିରେ ନିଜ ଘର ଦୁଆର ମୁହଁରେ ନୀଳମଣି ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାଡ୍ରାକା ଓ ଚିନ୍ତାମଣୀ ଏକ ଧାରୁଆ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଓ ହତ୍ୟା କଲାପରେ ସେମାନେ ପିନ୍ଧିଥିବା ପ୍ୟାଣ୍ଟସାର୍ଟ ଓ ଧାରୁଆ ଟାଙ୍ଗିଆକୁ ଗାଁ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ପୋଖରୀରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇ ନିଜ ଗାଁକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଖବର ପାଇ ଲାଞ୍ଜିଗଡ ପୋଲିସ ଶବ ଜବତ କରିବା ସହ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍ ଟିମ୍ ଦ୍ବାରା ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସପି ଡା. ଶ୍ରବଣା ବିବେକ୍ ଏମ୍ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ । ସନ୍ଦେହରେ ଥିବା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରା ଉଚରା କରିଥିଲା । ଦୀର୍ଘ ୫ଦିନ ପରେ ଏହି ଘଟଣା ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରିଛି ଲାଞ୍ଜିଗଡ ପୋଲିସ । ହତ୍ୟାକାରୀ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଲାଞ୍ଜିଗଡ ଥାନା କେସ୍ ନଂ ୪୩/୨୦୨୧ରେ ଏକ କେସ୍ ରୁଜୁ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts