Saturday, January 18, 2020

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବାର୍‌ହା ଫାଶରେ ପଡି ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବରଗଡ ୧୧।୧: ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଅମ୍ବାଭୋନା ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଙ୍ଗେଇ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଚାଷୀଙ୍କ ବିଲରେ ଏକ ଦନ୍ତାହାତୀର ମୃତଦେହ ପଡିଥିବା ଗତକାଲି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।ଦନ୍ତାହାତୀର ମୃତଦେହ ପଡିଥିବା ସ୍ଥାନରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂଯୋଗ ସହ ଫାଶ ବିଛାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ବାରହା ଶିକାର ଲାଗି ବସାଯାଇଥିବା ଫାଶରେ ପଡି ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ପାରିପାର୍ଶ୍ବିକ ସ୍ଥିତିରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଥିଲା। ଖବରପାଇ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ ସଂଦୀପ ପାର୍ଟି, ଏସିଏଫ ରେବତୀ ରମଣ ଯୋଶୀ   ଅମ୍ବାଭୋନା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଆଲୋକ ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ । ତେବେ କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଓ କିଭଳି ଭାବରେ ହାତୀଟିର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲା ସେ ନେଇ ପୋଲିସ ଏବଂ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି ।

ତେବେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜିଆଇ ତାର ୨.୫ କେଜି, ୧୨ଟି ବାଉଁଶ ଖୁଣ୍ଟ ସହ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ବନବିଭାଗ  । ଗଙ୍ଗେଇ ଗାଁର ଗିରିଧାରୀ ଭୂଏ,ଯୋଗେଶ୍ବର ଦୁଆନ ଓ ବ୍ରଜରାଜ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ବନବିଭାଗ । ଗତକାଲି ବାରହ ଶିକାର ପାଇଁ ବିଛାଇ ଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଜାଲରେ ଏକ ଦନ୍ତା ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ହାତୀଟି ୧୩ରୁ ୧୫ବର୍ଷର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ହାତୀର ଦୁଇଟି ଦାନ୍ତ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଆହୁରି କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି ବନ ବିଭାଗ ।

119 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


Loading...