Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ବେଆଇନ ମାଙ୍କଡା ପଥର ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚଢାଉ, ୭ଟି ଟ୍ରକ୍ ଜବତ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଚାଲାଣ ବେଳେ ୪ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋଟିଆରେ ଓଡିଶା-ଆନ୍ଧ୍ର ଛକାପଞ୍ଝା, ରାଜ୍ୟ ବାଣ୍ଟୁଛି କରୋନା ଟିକା, ଆନ୍ଧ୍ର ବାଣ୍ଟୁଛି ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

ଆସିଲା କରୋନା ଚିଠି ! ‘ସମସ୍ତଙ୍କ ଘର ଫାଟକରେ କରୋନା, କାହାରିକୁ ଜୀବିତ ଛଡାଯିବନି’

20/04/2020 at 12:54 PM

ଗୁରୁଦାସପୁର ୨୦।୪: ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଏବେ କରୋନା ସଙ୍କଟ । ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛି । ପଞ୍ଜାବ ଜିଲ୍ଲା ଗୁରୁଦାସପୁର ବେଟ ଅଞ୍ଚଳରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୟର ବାତ୍ତାବରଣ ଖେଳିଯାଇଥିଲା । ଲୋକମାନେ ସେହି ଭୟରୁ ବାହାରି ପାରିନଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଭୟ ଆହୁରି ବଢିଯାଇଛି । ଏହି ଅଞ୍ଚଳରୁ ମୌଲାନା ଆକବରଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ଚିଠି ମିଳିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୋକୁଆ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

ଚିଠିଟି ପଞ୍ଜାବୀ ଭାଷାରେ ଲେଖାହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଚିଠିରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ, ମୌଲାନା ଆକବରଙ୍କ ଲୋକ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ଯେତେ ସତର୍କ ହୋଇ ରହିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଫାଟକରେ କରୋନା ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଠାରେ କାହାରିକୁ ବି ଜୀବିତ ଛଡାଯିବନାହିଁ ।

ଏହାର ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ସିଭିଲ ଏବଂ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀମାନେ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚି ସେହି ଚିଠିଟିକୁ ଜବତ କରିଥିଲେ । ଗୁରୁଦ୍ବାରରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭିର ଫୁଟେଜ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି ପୋଲିସ । ଗାଁର ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଘରକୁ ସାନିଟାଇଜ କରିବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଚିଠିଟିକୁ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଫିଙ୍ଗି ଥିବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts