Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ବନ୍ଧନ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମେତ ୮ଟି ବେସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କର ଜୁଲମ୍: ଉପ-ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ହିତାଧିକାରୀ

26/06/2020 at 12:53 PM

ନୀଳଗିରି୨୬/୬: ଏବେ କରୋନା ଲକଡାଉନ୍‌ ପାଇଁ କାମଧନ୍ଦା ନପାଇ ଗରିବ ଦିନ ମଜୁରିଆଙ୍କ ପରିବାର ବେଶ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ ନଥିବା ହଇରାଣ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଘଡିସନ୍ଧି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ସରକାର ୬ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କର ଲୋନ କିସ୍ତି ଦେବାରେ କୋହଳ କରିଥିବା ବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କ ତରଫରୁ ବିଭିନ୍ନ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି।

ତେବେ ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ,ଔପଦା ବ୍ଲକ, ନୀଳଗିରି ଏନଏସି, ରେମୁଣା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଗତମାସ ଠାରୁ  ବନ୍ଧନ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମେତ ୮ ଟି ବେସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ଲୋନ କିସ୍ତି ଜୋରକରି ଆଦାୟ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହାକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରି ମହିଳାମାନେ ଉପ-ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ନୀଳଗିରି ଉପଖଣ୍ଡ ଅଧିନ ୩୬ ଟି ପଂଚାୟତ ହଜାର ହଜାର ଗାଁ ସମେତ ନୀଳଗିରି ଏନଏସି ,ପଡୋଶୀ ବ୍ଲକ ରେମୁଣାରେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ମହିଳାମାନେ ବେସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋନ୍ ନେଇଛନ୍ତି। କିଏ ୩୦ ହଜାର ନେଇଛି ତ ଆଉ କିଏ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଟଙ୍କାକୁ ସପ୍ତାହକୁ ଥରେ କିସ୍ତି ଆକାରରେ ସୁଧ ମିଶାଇ ଫେରାଇଥାନ୍ତି।

ଋଣ ପରିଶୋଧ ହେବାବେଳକୁ କାହାର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଥାଏ ତ ଆଉ କାହାର ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ଲାଗିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ଉଠେ।ଏବେ କରୋନା କଟକଣା ପାଇଁ କାମ ଧନ୍ଦା ନପାଇ ଲୋକମାନେ ଘରେ ବେକାର ବସିଥିବା ବେଳେ ଏହି ବେସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ର ଏଜେଣ୍ଟ୍ ମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଗାଁରେ ଜୋର କରି କିସ୍ତି ଆଦାୟ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ତେଜିବାରେ ଲାଗିଛି।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବନ୍ଧନ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏଜେଣ୍ଟ ମାନେ କାଂଶ, ନରସିଂହପୁର ,ପୁନଦାଳ ଗାଁରେ ଜୋର କରି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଉଠିଥିଲା।ପୁଣି ବେଗୁନିଆ ପଂଚାୟତର ଡୁମଗଣ୍ଡିରା, ଦୋବାଟି,ହରିପୁର,ପୋରଖୀ ଅଂଚଳରେ ଶତାଧିକ ମହିଳା ବନ୍ଧନ ବ୍ୟାଙ୍କ,ଗ୍ରାମଶକ୍ତି,ଏସକେଏସ,ଅସ୍ମିତା,ସାର୍ଟିନ,ସ୍ପନ୍ଦନ,ପିପୁଲସ, ଏଚଡିଏଫସି ଭଳି ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ର ଏଜେଣ୍ଟ ମାନେ ଋଣ କିସ୍ତି ଜୋରକରି ଆଦାୟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠିଛି।ଖାଲି ସେତିକି ନୁହଁ ଗରଡ଼ିହି ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ସମାଦ ଅବସ୍ଥା। ଏନେଇ ଶତାଧିକ ମହିଳା ଏକ ମେଳ ବାନ୍ଧି ଘଟଣାକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts