Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ, ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ: ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ : ଟସ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପ୍ରଥମେ କରିବ ବ୍ୟାଟିଂ
  • ||
  • ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିନ୍ଦୁସାଗରରେ ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ରୋକ୍, ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ବିଏମସି
  • ||

‘ଅନୁପ ସାଏଙ୍କୁ ବ୍ରଜରାଜନଗରରୁ ଦିଆ ନଯାଉ ଟିକେଟ’ , ଜୋର ଧରିଲା ଝାରସୁଗୁଡାରେ ବିଜେଡି ରାଜନୀତି

23/02/2019 at 1:28 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୩|୨: ବ୍ରଜରାଜନଗରରୁ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କୁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ ନଦେବା ପାଇଁ ଦାବୀ ହୋଇଛି । ବିଜେଡି ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ସମ୍ପାଦକ କୂଳମଣି ଦାସ ଏବଂ ସରପଞ୍ଚ ପାର୍ବତୀବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୧୦୦୦ରୁ ଅଧିକ କର୍ମୀ ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନିକଟରେ ଏହି ଦାବି କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ନବୀନ ନିବାସରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ତେବେ ନବୀନଙ୍କ ସହ ଦେଖା ପାଇନଥିଲେ । ଫଳରେ ନବୀନ ନିବାସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଲିଖିତ ଦାବି ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି ।

୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଅନୁପସାଏ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ବ୍ରଜରାଜ ନଗରରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବିଜେପିର ରାଧାରାଣୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ତାପରଠୁ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିର ବିଜେଡିର ପୁରୁଣା କର୍ମୀଙ୍କୁ ସେ ଅଣଦେଖା କରୁଛନ୍ତି । କେବଳ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗୋଷ୍ଠୀ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଉପରେ ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲାର ବିଜେଡି କର୍ମୀମାନେ ଭରସା କରିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ।

୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ ଅନ୍ୟ କେହି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେବା ପାଇଁ ଦାବିରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଝାରସୁଗୁଡାର ପୁରୁଖା ନେତା ତଥା ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ବିକାସ ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିର୍ବାଚନ ଆଗକୁ ଥିବାରୁ ଯିଏ ଯାହାର ସୁବିଧା ଅସୁବିଧା ଜଣାଉଛନ୍ତି । ଅନୁପ ସାଏ ବ୍ରଜରାଜନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳି କୌଣସି ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କ ସହ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରଖିନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ କିଛି କର୍ମୀ ଓ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନବୀନ ନିବାସ ଯାଇଥିଲେ ବୋଲି କିଶୋର ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ।

 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନବଦାସ ଗତ ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେବାପରେ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡିରେ ହଲଚଲ ସୃଷ୍ଟ ହୋଇଛି ।  ପୂର୍ବତନ ବାଚସ୍ପତି ତଥା ପଶ୍ଚମ ଓଡିଶା ବିକାଶ ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜୀର୍ଘଦିନ ହେଲା  ବ୍ରଜରାଜ ନଗରର କେହି ଆଂଚଳିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରର୍ଥୀ  କରାଯାଇ ନାହିଁ  । ତେଣୁ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଯାଉଛି . ।

ତେବେ ଅସଲରେ କିଶୋର ହିଁ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଆସନ ଉପରେ ଆଖି ପକାଇଥିବା ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । କାରଣ ନବ ଦାସ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେବାପରେ କିଶୋର ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଝାରସୁଗୁଡା ଆସନ ପାଇଁ ଟିକେଟ ମିଳିବା ନେଇ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ତେଣୁ କିଶୋର ମହାନ୍ତି ବ୍ରଜରାଜ ନଗର ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।

   Related Posts