Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଯଦି ଏକାଧିକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଥାଏ ଆକାଉଣ୍ଟ ଏବେଠୁ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ, ନଚେତ ଭୋଗିପାରନ୍ତି ଏହି ସମସ୍ୟା

19/09/2019 at 5:37 PM

ଆଜିକାଲି ଲୋକଙ୍କର ଏକାଧିକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ରହୁଛି। କେହି ବ୍ୟବସାୟୀକ ସୁବିଧା ଲାଗି ଗୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିରଖି ଥିବା ବେଳେ କେହି ଗୋଟିଏ ସଂସ୍ଥାରୁ ଚାକିରୀ ଛାଡି ଅନ୍ୟ ସଂସ୍ଥାରେ ଚାକିରୀ କଲେ ଦରମା ଲାଗି ସେହି ସଂସ୍ଥା କାରବାର କରୁଥିବା ବ୍ଯାଙ୍କରେ ନୂଆ ଆକାଉଣ୍ଟଟିଏ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଖୋଲୁଛି। ତେବେ ଆଉକେତେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଏଟିଏମ କାର୍ଡ ଓ ଚେକ୍ ବୁକ୍ ଲାଗି ଏକାଧିକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲି ରଖିଛନ୍ତି। ତେବେ ମଲ୍ଟିପଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କେବେ ସମସ୍ୟା ବି ପକାଇପାରେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ’ଣ ହୋଇପାରେ ସମସ୍ୟା।

ମଲ୍ଟିପଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଲାଗି ସବୁଠୁବଡ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ସବୁ ଜମାଖାତାରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ରାଶି ଜମା ରଖିବା। ଯଦି ସର୍ବନିମ୍ନ ରାଶି ଜମା ରହି ନପାରିଲା ତେବେ ଏଥିଲାଗି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆପଣଙ୍କୁ ଫାଇନ କରିପାରନ୍ତି। ଏଣୁ ଏକାଧିକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜମାଖାତା ଚଳାଇବା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପକ୍ଷେ ଅସମ୍ଭବ ହୋଇପଡେ। ଏହାଛଡା ଏକାଧିକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜମାଖାତା ଥିଲେ ଆୟକର ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଭରିବାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥାଏ। ସବୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟର ବିବରଣୀ ରିଟର୍ଣ୍ଣରେ ଭରିବାକୁପଡେ।

ଅଧିକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଥିଲେ ଆପଣଙ୍କର ଅଧିକ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ ଥାଏ। ସବୁ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡର ପିନ୍ ମନେ ରଖିବା ବି ସମସ୍ତଙ୍କ ପକ୍ଷେ ସବୁବେଳେ ସମ୍ଭବ ହୁଏନି। ଏଣୁ ପିନ୍ ଗଡବଡ ଯୋଗୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଗ୍ରାହକ ହଇରାଣ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏହା ଛଡା ଏକାଧିକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଥିଲେ ସବୁ ଆକାଉଣ୍ଟ ଚଳାଇବା ସମ୍ଭବ ହୁଏନି। ଏଣୁ ମିନିମମ ବାଲାନ୍ସ ଥାଇ ବି ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଲେନଦେନ ନ ହେବାରୁ ତାହା ଡରମେଣ୍ଟ ହୋଇଯାଏ। ଥରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଡରମେଣ୍ଟ ହେଲେ ଏହକୁ ଚାଲୁ କରିବାକୁ ପୁଣି ନୂଆଖାତା ଖୋଲିବା ଭଳି ହୋଇଯାଏ।

   Related Posts