Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଏଥର କଟକ ବାଲିଯାତ୍ରାରେ ଦୋଳି ଲାଗିବା ନେଇ ସନ୍ଦେହ, ଯାତ୍ରାକୁ ଡଷ୍ଟ ଫ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା

13/11/2018 at 7:52 PM

କଟକ୧୩|୧୧: ବାଲିଯାତ୍ରାକୁ ନେଇ ଉପୁଯିଥିବା ବିବାଦ କେତେକାଂଶରେ ଥମିଛି କିନ୍ତୁ ଦୋଳିର ଟେଣ୍ଡର କରିବାଲାଗି ପ୍ରଶାସନ ଯେଉଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି , ତାକୁ ଏବେବି ବିରୋଧ କରୁଛି ବାଲିଯାତ୍ରା ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ଏଭଳି ହେଲେ ଯାତ୍ରାରେ ବିଶୃଂଖଳା ହେବ ସାଧାରଣ ଲୋକ ମହଙ୍ଗାମାଡର ଶୀକାର ହେବେ ବୋଲି କହିଛି ସଂଘ ସେପଟେ ଯାତ୍ରାର ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛି ସି ଏମ୍ ସି ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାଲିଯାତ୍ରାକୁ ଡଷ୍ଟ ଫ୍ରି ବା ଧୁଳିମୁକ୍ତ କରିବାଲାଗି ଏକ ନୂ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ

ବାଲିଯାତ୍ରାରେ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ  ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ଅସ୍ଥାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଭିଡ ଜମିଲାଣି ଷ୍ଟଲ ବୁକିଂକୁ ନେଇ ଯେଉଁ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଥିଲା, ତାର ସମାଧାନ ପରେ ଏବେ ଯାତ୍ରାପଡିଆ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିଛି । ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ବାଲିଯାତ୍ରାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦୋଳି ଲାଗିବକି ନାହିଁ, ତାକୁ ନେଇ ଏକ ପ୍ରକାର ଅନିଶ୍ଚିତା ଲାଗି ରହିଛି କାରଣ ଦୋଳିର ଟେଣ୍ଡର କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ସେଥିଲାଗି ଯାହାବି କିଛି ଓୌପଚାରିକତା ପୂରଣ କରାଯିବା କଥା ତାହା ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି ହେଲେ ପ୍ରଶାସନର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ କରୁଛି ବାଲିଯାତ୍ରା ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ଏଭଳି ହେଲେ ଯାତ୍ରାରେ ବିଶୃଂଖଳା ହେବା ସହ ସାଧାରଣ ଲୋକ ମହଙ୍ଗା ମାଡର ଶୀକାର ହେବେ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ସଂଘ

ତେବେ ବାଲିଯାତ୍ରାର ସଫଳ କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ତତ୍ପରତା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଡି ସି ପି,  ସି ଏମ୍ ସି କମିଶନରଙ୍କ ସମେତ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ମାନେ କ୍ଷେତ୍ର ପରିବର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଟ୍ରାଫିକ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କିପରି ହେବ, ଭିଡ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ କି ପ୍ରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇପାରିବ, ତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇଛି ପ୍ରଶାସନ ଏହା ଛଡା ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାଲିଯାତ୍ରାକୁ ଡଷ୍ଟ ଫ୍ରି ବା ଧୁଳିମୁକ୍ତ କରିବା ଲାଗି ଏକ ନୂଆ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ

ତେବେ ବାଲିଯାତ୍ରାରେ ସବୁ ବିଭାଗର କିପରି ସମ୍ପୃକ୍ତି ରହିପାରିବ, ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ସହ କିଭଳି ଉତ୍ତମ ସମନ୍ବୟ ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ, ତାକୁ ଲକ୍ଷରେ ରଖି ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ବୁତୀୟ ସମନ୍ବୟ ବୈଠକ କରିଛି ।

 

   Related Posts