Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକଣା କଡାକଡି କଲା ହଙ୍ଗକଙ୍ଗ, ବାହାର ଦେଶର ନାଗରିକଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ରୋକ୍
  • ||
  • ଟଳିଗଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଅଳ୍ପକେ ମରଣ ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍କୁଟି ଚାଳକ : ସିସିଟିଭିରେ ଛାତିଥରା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୧୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ହଠାତ ହେଲା ବରଫ ଝଡ, ପବ୍‌ରେ ଫସିଗଲେ ୬୧ ଗ୍ରାହକ : ୩ ଦିନ ପରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ମା’ ସୁରେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ଦେବୀଙ୍କ ରୁପା ମୁକୁଟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା, ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧି
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ୱାଦ’, ୪ ତାରିଖରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ‘ସାଗର କବଚ ଓଡି-୨୧’, ସମରାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଓ ମେରାଇନ୍ ପୋଲିସ
  • ||

ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଏସି ଟ୍ରେନ୍‌କୁ କିପରି କରାଯାଉଥିଲା ଥଣ୍ଡା ? ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ଥିଲା ଏହାର ବିଶେଷତା

1/11/2021 at 11:25 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧/୧୧: ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଶ୍ୱର ଚତୁର୍ଥ ବୃହତ୍ତମ ରେଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଆଜିକାଲି ଟ୍ରେନରେ ଅନେକ ସୁବିଧା ରହିଛି। ଟ୍ରେନରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ବଗି ବି ରହିଛି। ଯେପରିକି- ଜେନେରାଲ୍, ସ୍ଲିପର୍, ଥାର୍ଡ କ୍ଲାସ୍, ସେକେଣ୍ଡ କ୍ଲାସ୍ ଏବଂ ଫାର୍ଷ୍ଟ କ୍ଲାସ୍। କିନ୍ତୁ, ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଦେଶର କେଉଁ ଟ୍ରେନରେ ପ୍ରଥମେ ଏସି ବଗି ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହା କିପରି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା? ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଟ୍ରେନ୍ ବିଷୟରେ…

Know About India First Ac Train Frontier Mail History - भारत की पहली एसी  बोगी वाली ट्रेन, जिसमें यात्रियों को गर्मी से बचाने के लिए लगाई जाती थीं  बर्फ की सिल्लियां - Amar Ujala Hindi News Live

୯୩ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଟ୍ରେନ୍ :

ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଏସି ଟ୍ରେନର ନାମ ଫ୍ରଣ୍ଟିଅର୍ ମେଲ୍ ଟ୍ରେନ୍। ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ୯୩ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧, ୧୯୨୮ ରେ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ପଞ୍ଜାବ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ୧୯୩୪ ମସିହାରେ, ଯେତେବେଳେ ଏସି କୋଚ୍ ଏଥିରେ ଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲା, ଏହାର ନାମ ଫ୍ରଣ୍ଟିଅର୍ ମେଲ୍ ରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ହେଲା। ଏହା ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଥିଲା।

Cakes were made cold with ice blocks, there was a saying - your watch may  be deceiving but not the Frontier Mail | बर्फ की सिल्लियों से ठंडे किए जाते  थे काेच,

ଏପରି କରାଯାଉଥିଲା ଟ୍ରେନକୁ ଥଣ୍ଡା :

ଫ୍ରଣ୍ଟିଅର୍ ମେଲର ଏସି ଟ୍ରେନକୁ ଥଣ୍ଡା ରଖିବା ପାଇଁ ଆଜି ପରି ଆଧୁନିକ ଯନ୍ତ୍ରପାତି ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକାରର ଟେକନିକ୍ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ଟ୍ରେନ୍ କୁ ଥଣ୍ଡା ରଖିବା ପାଇଁ ବରଫ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିଲା। ଏସି ବଗି କୁ ଥଣ୍ଡା କରିବା ପାଇଁ ବଗି ତଳେ ଏକ ବାକ୍ସ ରଖାଯାଉଥିଲା। ସେହି ବାକ୍ସରେ ବରଫ ରଖାଯାଇ ପଙ୍ଖା ଲଗା ଯାଉଥିଲା। ଏହି ପଙ୍ଖା ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଥଣ୍ଡା କରୁଥିଲା।

Getting Back to My Trains (Upgrading Old Stuff, FW&DC in 1930s) | Model  Railroad Hobbyist magazine

ମୁମ୍ବାଇ ରୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବର୍ଡର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲୁଥିଲା ଟ୍ରେନ୍ :

ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ମୁମ୍ବାଇରୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସୀମା, ପେଶୱାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲୁଥିଲା। ସେତେବେଳେ ବ୍ରିଟିଶ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ। ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ଦିଲ୍ଲୀ, ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ଲାହୋର ଦେଇ ପେଶୱାରରେ ପହଞ୍ଚୁଥିଲା। ଏହା ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଯାତ୍ରା ସମାପ୍ତ କରୁଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ତରଳିଯାଇଥିବା ବରଫକୁ ବାହାର କରି ବିଭିନ୍ନ ଷ୍ଟେସନରେ ଭରାଯାଉଥିଲା। ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଥିଲା କାରଣ ନତାଜୀ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ ଏବଂ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଏଥିରେ ବସି ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ।

Golden Temple Mail (PT)/12904 Time Table/Schedule: Amritsar to Mumbai  WR/Western Zone - Railway Enquiry

କେବେ ବିଳମ୍ବ ହେଉନଥିଲା ଟ୍ରେନ୍ :

ଏହି ଟ୍ରେନର ବିଶେଷତ୍ୱ ​​ଥିଲା ଯେ ଏହା କେବେ ବିଳମ୍ବ ହେଉନଥିଲା। ୧୯୩୪ ମସିହାରେ, ଆରମ୍ଭ ହେବାର ୧୧ ମାସ ପରେ, ଯେତେବେଳେ ଟ୍ରେନ୍ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା, ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ଡ୍ରାଇଭରକୁ ନୋଟିସ୍ ପଠାଇ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ୧୯୩୦-୪୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଏହି ଟ୍ରେନରେ ୬ ଟି ବଗି ରହିଥିଲା ଏବଂ ୪୫୦ ଲୋକ ଏଥିରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ। ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀର ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ମନୋରଞ୍ଜନ ପାଇଁ ସମ୍ବାଦପତ୍ର, ବହି ଏବଂ କାର୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସ୍ୱାଧୀନତା ପରେ ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ମୁମ୍ବାଇରୁ ଅମୃତସର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କଲା । ୧୯୯୬ ରେ ଏହାର ନାମ ‘ଗୋଲଡେନ୍ ଟେମ୍ପଲ୍ ମେଲ୍’ ରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ହେଲା।

   Related Posts