Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗଞ୍ଜାମର ସବୁ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ୭ଦିନ ବନ୍ଦ, ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ପାଳନ ବାରଣ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ପ୍ରେମରେ ପ୍ରତାରଣା, ପ୍ରେମିକ ଦୁଆରେ ପ୍ରେମିକା, ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦେଇଛି ଧାରଣା
  • ||
  • କଟକ : ଗିରଫ ହେଲା ହାଇଦରର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବ୍, ସୋମବାର ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନାରେ କରିଥିଲା ଆତ୍ମସମର୍ପଣ
  • ||
  • ସୋର : ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ଭାଙ୍ଗିଲେ ତାଲା, ଲୁଟିନେଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ସହ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଭଡା ଘରୁ ମିଳିଲା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦାୟୀ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମହାକାଳପଡା : ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ପାଇଁ ଟଳିଗଲା ବଡ ବିପଦ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ଏକାଠି ଶୋଇଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପ୍ରେମିକ, କଟୁରୀରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ
  • ||
  • ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ରାଜ୍ୟରେ ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୭୮୪ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ବିଶ୍ବକପରେ କେବଳ ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବୁମରାହଙ୍କ ବଲରେ ଛକା ମାରିବାର ସାହସ କରିଥିଲେ …

16/07/2019 at 4:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୬|୭: ଆଇସିସି ବିଶ୍ବକପ ୨୦୧୯ରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଯସପ୍ରିତ ବୁମରାହ ବେଶ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶମନ କରିଥିଲେ । ଲିଗ ମ୍ୟାଚରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସେମିଫାଇନାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୁମରାହ ୧୦ଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବର୍ଷା କାରଣରୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସହ ଲିଗ ମ୍ୟାଚ ବାତିଲ ହୋଇଥିଲା । ଅର୍ଥାତ ୯ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ସବୁ ମ୍ୟାଚରେ ବୁମରାହ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ।

ଆଇସିସିର ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ବ ର୍ୟାଙ୍କିଂରେ ବୁମରା ୧ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ବିଶ୍ବକପରେ ଖେଳିଥିବା ୯ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ସେ ସମୁଦାୟ ୧୮ଟି ୱିକେଟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ବକପରେ ବୁମାରାହ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ । ତେବେ ସବୁଠୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ପୂରା ବିଶ୍ବକପରେ ବୁମରାହଙ୍କ ବଲରେ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଖେଳି ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ।

ଅନ୍ୟଭାବରେ କହିଲେ ବିଶ୍ବକପରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ୧୦ଟି ଦଳ ମଧ୍ୟରୁ ମାତ୍ର ଜଣେ ଏଭଳି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଥିଲେ ଯିଏ ବୁମରାହଙ୍କ ବଲରେ ଛକା ମାରିବାର ସାହସ କରିଥିଲେ ଓ ସଫଳ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଆଉ କେହି ନୁହନ୍ତି, ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମହମ୍ମଦ ନବୀ ।ବିଶ୍ବକପର ୨୮ତମ ଲିଗ ମ୍ୟାଚରେ ବୁମରାହଙ୍କ ବଲରେ ନବୀ ଏକ ଲମ୍ବା ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ଲିଗ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭାରତର ୨୨୫ରନର ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଚ୍ଛା କରି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ୧୧୩ ରନ କରିଥିଲା । ତେବେ ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହମ୍ମଦ ନବୀ କ୍ରିଚରେ ଥିଲେ ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଫଗାନୀସ୍ତାନର ଆଶାକୁ ଉଜ୍ଜୀବୀତ ରଖିଥିଲେ । ମ୍ୟାଚର ୪୭ତମ ଓଭରରେ ଯସପ୍ରିତ ବୋଲିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ତୃତୀୟ ବଲରେ ନବୀ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଏହା ଏକମାତ୍ର ଛକା ଥିଲା ଓ ବୁମାରାହଙ୍କ ବଲରେ ମଧ୍ୟ ଏକମାତ୍ର ଛକା ଥିଲା ।

ବିଶ୍ବକପରେ ବୁମରାହ ୫୦୦ଟି ବଲ ପକାଇ ଗୋଟିଏମାତ୍ର ଛକା ଦେଇଥିବା ଏକମାତ୍ର ଖେଳାଳି । ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦ୍ବିତୀୟସ୍ତାନରେ ରହିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନର ବାମ ହାତି ଦୃତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ଆମିର ।ଆମିର ବିଶ୍ବକପରେ ୪୩୮ଟି ବଲ ପକାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ବଲରେ ହିଁ ଛକା ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ବଲକୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଜିମ୍ମି ନିଶାମ ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

   Related Posts