Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏଁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ, କରୋନା ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • କଟକ : ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, କେଇ ମିନିଟ୍‌ରେ ଜଳିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବସ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ଜଗାକୁ ଏକା କରି ଚାଲିଗଲା କାଳିଆ, ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ : ମରଶରୀର ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗାଁରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ
  • ||
  • କୋରାପୁର : କୋରାପୁର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ବାହା ବେଦୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲା ପୋଲିସ, IIFL ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ରହିଛି ଲିଙ୍କ୍
  • ||
  • ସୋର : ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପଞ୍ଚୁକର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ବାଙ୍କଚୁଡା ବେଶରେ ବିଭୂଷିତ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ନିର୍ମାଣଧୀନ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଉପରେ ଚଢି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର: ୮ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସିଫ୍ଟ
  • ||

ବିଶ୍ବକପରେ କେବଳ ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବୁମରାହଙ୍କ ବଲରେ ଛକା ମାରିବାର ସାହସ କରିଥିଲେ …

16/07/2019 at 4:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୬|୭: ଆଇସିସି ବିଶ୍ବକପ ୨୦୧୯ରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଯସପ୍ରିତ ବୁମରାହ ବେଶ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶମନ କରିଥିଲେ । ଲିଗ ମ୍ୟାଚରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସେମିଫାଇନାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୁମରାହ ୧୦ଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବର୍ଷା କାରଣରୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସହ ଲିଗ ମ୍ୟାଚ ବାତିଲ ହୋଇଥିଲା । ଅର୍ଥାତ ୯ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ସବୁ ମ୍ୟାଚରେ ବୁମରାହ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ।

ଆଇସିସିର ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ବ ର୍ୟାଙ୍କିଂରେ ବୁମରା ୧ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ବିଶ୍ବକପରେ ଖେଳିଥିବା ୯ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ସେ ସମୁଦାୟ ୧୮ଟି ୱିକେଟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ବକପରେ ବୁମାରାହ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ । ତେବେ ସବୁଠୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ପୂରା ବିଶ୍ବକପରେ ବୁମରାହଙ୍କ ବଲରେ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଖେଳି ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ।

ଅନ୍ୟଭାବରେ କହିଲେ ବିଶ୍ବକପରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ୧୦ଟି ଦଳ ମଧ୍ୟରୁ ମାତ୍ର ଜଣେ ଏଭଳି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଥିଲେ ଯିଏ ବୁମରାହଙ୍କ ବଲରେ ଛକା ମାରିବାର ସାହସ କରିଥିଲେ ଓ ସଫଳ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଆଉ କେହି ନୁହନ୍ତି, ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମହମ୍ମଦ ନବୀ ।ବିଶ୍ବକପର ୨୮ତମ ଲିଗ ମ୍ୟାଚରେ ବୁମରାହଙ୍କ ବଲରେ ନବୀ ଏକ ଲମ୍ବା ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ଲିଗ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭାରତର ୨୨୫ରନର ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଚ୍ଛା କରି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ୧୧୩ ରନ କରିଥିଲା । ତେବେ ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହମ୍ମଦ ନବୀ କ୍ରିଚରେ ଥିଲେ ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଫଗାନୀସ୍ତାନର ଆଶାକୁ ଉଜ୍ଜୀବୀତ ରଖିଥିଲେ । ମ୍ୟାଚର ୪୭ତମ ଓଭରରେ ଯସପ୍ରିତ ବୋଲିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ତୃତୀୟ ବଲରେ ନବୀ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଏହା ଏକମାତ୍ର ଛକା ଥିଲା ଓ ବୁମାରାହଙ୍କ ବଲରେ ମଧ୍ୟ ଏକମାତ୍ର ଛକା ଥିଲା ।

ବିଶ୍ବକପରେ ବୁମରାହ ୫୦୦ଟି ବଲ ପକାଇ ଗୋଟିଏମାତ୍ର ଛକା ଦେଇଥିବା ଏକମାତ୍ର ଖେଳାଳି । ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦ୍ବିତୀୟସ୍ତାନରେ ରହିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନର ବାମ ହାତି ଦୃତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ଆମିର ।ଆମିର ବିଶ୍ବକପରେ ୪୩୮ଟି ବଲ ପକାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ବଲରେ ହିଁ ଛକା ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ବଲକୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଜିମ୍ମି ନିଶାମ ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

   Related Posts