Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଏହା ଏସିଆର ସବୁଠୁ ବଡ ରେଡ୍ ଲାଇଟ୍ ଏରିଆ, ୧୦୦ରୁ ୧୫୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହୁଏ…

25/08/2019 at 4:42 PM

କୋଲକାତା ୨୫|୮: ଆଜିକାଲି ଦେଶରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦେହବ୍ୟବସାୟ ବହୁଳ ଭାବେ ଚାଲିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଚଢାଉ କରି ଏହି ର୍ୟାକେଟ୍ ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରୁଛି । ତେବେ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏସିଆ ମହାଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ ରେଡ୍ ଲାଇଟ୍ ଏରିଆ କେଉଁଠି ଅଛି ? ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ…

ଏସିଆ ମହାଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ ରେଡ୍ ଲାଇଟ୍ ଏରିଆ ଆଉ କେଉଁଠି ନାହିଁ ବରଂ ଭାରତରେ ହିଁ ରହିଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର କୋଲକାତା ସୋନାଗାଛିରେ ରହିଛି ରେଡ୍ ଲାଇଟ୍ ଏରିଆ । ଏଠାରେ ୧୨-୧୭ବର୍ଷ ବୟସରୁ ଝିଅମାନେ ଦେହବ୍ୟବସାୟରେ ଲିପ୍ତ ହୋଇଥାନ୍ତି ।  ଏହି ଏରିଆ ଯେତେ ବଡ ସେହିଭଳି ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ଦେହଜୀବୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ସେତେ ଅଧିକ । ଏଠାରେ ପ୍ରାୟ ୧୪ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଦେହଜୀବୀ ରହୁଛନ୍ତି ।

ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ଜେହଜୀବୀମାନେ ୧୦୦-୧୫୦ ଟଙ୍କାରେ ନିଜକୁ ବିକ୍ରି କରିଦିଅନ୍ତି । ଏହି ଏରିଆରେ ଗଳି ଗଳିରେ ପିଲା ଏବଂ ମେକଅପ୍ ହୋଇଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ସେହି ଗଳିରେ ଯାଉଥିବା ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟାଣି ଟାଣି ନିଜ ରୁମ୍ କୁ ନେଇଯାଇଥାନ୍ତି ଏମାନେ ।

ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କର ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଯେ, ସେମାନେ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ ଭଳି ଧନ୍ଦାରେ ଲିପ୍ତ ରହିଛନ୍ତି । କେତେକଙ୍କୁ ଜୋରଜବରଦସ୍ତି ଏହି ଧନ୍ଦା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଇଥାଏ ତ କେତେକ ନିଜ ଗୁଜୁରାଣ ମେଣ୍ଟାଇବା ଏବଂ ପେଟର ଭୋକ ମେଣ୍ଟାଇବା ପାଇଁ ଏହି ଧନ୍ଦା କରିଥାନ୍ତି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ କେତେକ ଯୁବତୀ ଏମିତି ବି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଏଭଳି ଧନ୍ଦାରେ ଜୋରଜବରଦସ୍ତି ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଏଥିରୁ ମୁକୁଳିବା ମୁସ୍କିଲ ହୋଇଯାଇଛି ।

   Related Posts