Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର ; ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଣେଶ ନଗରରେ ପୁଲିସ୍ ର ଚଢାଉ
  • ||
  • ନକଲି ଟମାଟ, ଚିଲି, ସୋୟା ସୋସ୍ ୟୁନିଟ୍ ଉପରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କେତେ ପରିମାଣର ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ, ତାହା ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ପୁଲିସର ସୂଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼ରେ ବିରାଟ ଚାଷୀ ସମାବେଶ, ଯୋଗଦେଲେ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ୫ ହଜାର କୃଷକ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର କୋଟପାଡରେ ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କରାଖାନା ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନକଲି ମଦ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : STFର ଚଢାଉ ବେଳେ ଜଳେଶ୍ୱର ବଜାରରୁ ନକଲି ପାନ ମସଲା ଜବତ, ଦୁଇ ଅଟକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଜଳେଶ୍ଵର ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ବସ୍ତିରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||

ଏହି ଇନିଂସ ବଦଳାଇଦେଲା କୋହଲିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍, ମାନିଲେ ରନ୍ ମେସିନ୍

31/05/2020 at 3:09 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୩୧|୦୫:  ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ତଥା ଚଳିତ ସମୟର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ନିଜ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭରେ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୨୦୧୨ ଏସିଆ କପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ସେ ଖେଳିଥିବା ୧୮୩ ରନର ଇନିଂସ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରୁ ଏକ ନୂଆ ମୋଡ ଦେଇଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ସେହି ମ୍ୟାଚରେ ୬ ଓ୍ୱିକେଟ ହରାଇ ୩୨୯ ରନ କରିଥିଲେ । ଜବାବରେ ଭାରତ ୪୭.୫ ଓଭରରେ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ଯକୁ ହାସଲ କରିନେଇଥିଲା ।

Indian batsman Virat Kholi (L) gestures after scoring a half century (50 runs) as his teammate Sachin Tendulkar (R) looks on during the one day international (ODI) Asia Cup cricket match between India and Pakistan at The Sher-e-Bangla National Cricket Stadium in Dhaka on March 18, 2012. AFP PHOTO/Munir uz ZAMAN (Photo credit should read MUNIR UZ ZAMAN/AFP via Getty Images)

ଏହି ହାଇ ଭୋଲଟେଜ୍ ମ୍ୟାଚରେ କୋହଲି ୧୮୩ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳି ଦଳର ବିଜୟରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ଇନିଂସ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗେମ୍ ଚେଞ୍ଜର୍ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ଆର ଅଶ୍ୱୀନଙ୍କ ସହ ଏକ ଭିଡିଓ ଚାଟରେ ସେ ନିଜେ ଏହା କହିଛନ୍ତି ।

କୋହଲି ଏହି ଚାଟ୍ ସୋରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନର ବୋଲିଂ ଶାଣିତ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନମାନେ ଏହାର ଉଚିତ ମୁକାବିଲା କରିଥିଲେ । ପାକ୍ ପାଖରେ ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି, ସଇଦ ଆଜମଲ, ଉମର ଗୁଲ, ଏଜାଜ୍ ଚୀମା ଓ ମହମ୍ମଦ ହାଫିଜ ଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ୨୦-୨୫ ଓଭରରେ ସ୍ଥିତି ପାକ୍ ସପକ୍ଷରେ ଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଖୁସିଥିଲେ । ଏହା ସଚିନଙ୍କ ଦିନିକିଆର ଶେଷ ପାଳି ଥିଲା । ସଚିନ ୫୦ ରନ କରିଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୦୦ ରନରୁ ଅଧିକ ପାର୍ଟନରସିପ୍ ହୋଇଥିଲା । ସଚିନ ଏପରି ସ୍ଥିତିର କିପରି ମୁକାବିଲା କରାଯାଏ ସେନେଇ ଟିପସ୍ ଦେଇଥିଲେ ।

କୋହଲି ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେଦିନ ରବିବାର ଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆକର୍ଷଣୀୟ ପାଳି ଖେଳିଥିଲେ । ପରେ ଶେଷରେ ସୁରେଶ ରାଇନା ଓ ଏମଏସ ଧୋନୀ ୩ ଓଭର ପୂର୍ବରୁ ମ୍ୟାଚ ଶେଷ କରିଦେଇଥିଲେ । କୋହଲି ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସଚିନଙ୍କ ସହ ୧୩୩ ରନ ଓ ରୋହିତଙ୍କ ସହ ୧୭୨ ରନର ପାର୍ଟନରସିପ୍ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts