Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||
  • ସୋର : ଓଭରଲୋଡିଂ ପାଇଁ ଗଣିଲେ ତଣ୍ଡ, ୩ଲକ୍ଷ ଜରିମନା ଦେଲେ ୬ ଡମ୍ଫର
  • ||

ଜଣେ ଫିଲ୍‌ଡରଙ୍କ ସଫଳତା ନେଇ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କଲେ ଦ୍ରାବିଡ଼, କହିଲେ ୫-୭ବର୍ଷରେ ଏ ହେବେ ବିଶ୍ୱର ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ କ୍ଷେତ୍ରରକ୍ଷକ

26/08/2020 at 12:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୦୮: ବର୍ତ୍ତମାନର ସମୟରେ ଯଦି ଭାରତର ଶ୍ରେଷ  ଫିଲ୍‌ଡର ଦେଖାଯାଏ , ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ନାମ ଆଗରେ ରହିବ । କିନ୍ତୁ ଆଗାମୀ ୫-୭ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କିଏ ସେହି କ୍ରିକେଟର ଯିଏକି ଆଗକୁ ଯାଇ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିଲ୍‌ଡର ଭାବେ ଗଣାଯିବ । ଯାହାର ଉପସ୍ଥିତି ଦଳ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଜୟରେ ସହାୟକ ହେବ । ତେବେ ଏଭଳି ପ୍ରଶ୍ନର ଯୁକ୍ତି ରଖି କେକେଆର୍‌ର ସିଇଓ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦ୍ରୁତ ବୋଲି କମଲେଶ ନାଗରକୋଟି ଜଣେ ଭଲ ବୋଲର ସହିତ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିଲ୍‌ଡର । ଯାହାକି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଦେଶର ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିଲ୍‌ଡର ଭାବେ ଉଭା ହେବ । ତେବେ ନାଗରକୋଟିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏହି ବିଚାର ମୋର ନୁହେଁ, ବରଂ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼ଙ୍କ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

କମ୍‌ଲେଶ ନାଗରକୋଟି ୨୦୧୮ରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍‌ ରାଇଡର୍ସ ଟିମ୍‌ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିଲେ । ନାଗରକୋଟି ସେହି ସମୟରେ ୨୦୧୮ ୧୮ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହେବା ସମୟରେ ନାଗରକୋଟିଙ୍କୁ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା । ଯାହା ପରେ ସେ ଟିମ୍‌ରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପୁଣି ଥରେ ଟିମ୍‌ରେ ସାମିଲ ହେବାର ସୂଯୋଗ ଥିଲା , କିନ୍ତୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍‌ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ଆଇପିଏଲ୍‌ ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀରେ ସେ ଯୋଗଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

କେକେଆର୍‌ ଟିମ୍‌ର ସିଇଓ ଆହୁରୀ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କମଲେଶ ନାଗରକୋଟି ଜଣେ ଭଲ କ୍ରିକେଟର । ସେ ମୋ ପୁଅ ଭଳି । ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ  ଖେଳିବାରେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ଖେଳରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାର ଦେଖିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ହିଁ କହିପାରିବେ ସେ କିପରି ଖେଳାଳି । କେବଳ ଫିଲ୍‌ଡିଂ ନୁହେଁ ବରଂ ବୋଲିଂ ଓ ବ୍ୟାଟିଂ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି । ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼ ଥରେ କମ୍‌ଲେଶଙ୍କ ଫିଲ୍‌ଡିଂ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ଆଗକୁ ଯାଇ ସେ ଜଣେ ଭଳ ଫିଲ୍‌ଡର ହେବ ବୋଲି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଜାଡେଜାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବାରେ ସେ ସକ୍ଷମ ।

କୌଣସି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼ଙ୍କ ଏପରି ମନ୍ତବ୍ୟ ଯେ, କେତେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତାହା ଆପଣମାନେ ଜାଣିଥିବେ । ଆଇପିଏଲ୍‌ର ଆଗାମୀ ସିଜନରେ ନାଗରକୋଟି କୋଲକାତା ଦଳ ପାଇଁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିବେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଟିମ୍‌ର କୌଣସି କାମରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଅଭ୍ୟାସ ପାଇଁ ପଡିଆ ଓହ୍ଲାଇବେ, ସେତେବେଳେ ଜୋରାଦାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ।

   Related Posts