Friday, August 23, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଏହି ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ୩-ଜି ସେବା, ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସତର୍କ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩|୮: ପ୍ରମୁଖ ଦୂରସଞ୍ଚାର କମ୍ପାନୀ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ ୨୦୨୦ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ ସୁଦ୍ଧା ସାରା ଦେଖରେ ୩ଜି ନେଟଓ୍ବର୍କ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବନ୍ଦ କରିବ । କମ୍ପାନୀର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ କୋଲକାତାରୁ ବନ୍ଦ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । କମ୍ପାନୀର କହିବା ଅନୁସାରେ ପ୍ରତି ଉପଭୋକ୍ତା ଅନୁସାରେ ଆୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖୁଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଉଦ୍ୟୋଗକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ଅବଧିରେ ଶୁଳ୍କ ବଢାଇବା ଜରୁରୀ ଅଟେ ।

ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ୍ ସିଇଓ ଗୋପାଳ ବିଟଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜୁନ୍ ମାସରୁ କୋଲକତାରେ ୩ଜି ନେଟଓ୍ବର୍କ ବନ୍ଦ କରିବାର କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ୬-୭ ଅନ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଡିସେମ୍ବରରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ୩ଜି ନେଟଓ୍ବର୍କ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯିବ ।

ବିଟଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କମ୍ପାନୀ ୨୦୨୦ ରୁ ୨ଜିରୁ ୪ଜି ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମକୁ ମୁଭ୍ କରିବ । ଏହାପରେ ଆମେ କେବଳ ୨ଜି ଏବଂ ୪ଜି ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବୁ । ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ୍ ର ଛୋଟ ଅଂଶ ୨ଜି ପାଇଁ ରହିବ । ଏବା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟସବୁ ୪ଜି ନେଟଓ୍ବର୍କରେ ରହିବ । ସେ ଏହା ମଧିୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କମ୍ପାନୀ ଫାଇବର ବିଛାଇବା ମାଧ୍ୟମରେ ଅର୍ଥ ଜୋଗାଡ କରିବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଲଗାତର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରୁଛି ।  

କମ୍ପାନୀ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ୮୪ ଲକ୍ଷ ୪ଜି ଏବଂ ୧୨ କୋଟି ଡାଟା ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଉପଭୋକ୍ତା ରହିଛନ୍ତି । କମ୍ପାନୀ ମୁତାବିକ ୯ଶହ ମେଗାହର୍ଟଜ୍ ରୁ ୨୧୦୦ ହର୍ଟଜ୍ ର ସମସ୍ତ ୩ଜି ନେଟଓ୍ବର୍କ ୪ଜି ନେଟଓ୍ବର୍କରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁଛି । ଏଭଳି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଫଳରେ କମ୍ପାନୀର ଇନଡୋର କଭରେଜ୍ ଉନ୍ନତ ହେବ ।

738 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର